Home Domácí Propadlé stravenky pomohou zaplnit potravinové banky

Propadlé stravenky pomohou zaplnit potravinové banky

ILUSTRAČNÍ FOTO - SODEXO

Stejně jako v předchozích letech i letos společnost Sodexo Benefity pořádá zpětný sběr papírových stravenek Sodexo Gastro Pass, jejichž platnost vypršela 31. prosince 2022. Pokud jste je našli v peněžence nebo zapadlé v zásuvce stolu v kanceláři, rozhodně je nevyhazujte. Mohou totiž pomoci potřebným.

»Stravenky, kterým vypršela expirace, nám lidé mohou do konce února vrátit. My je ,přeměníme‘ na peníze a celou vybranou částku věnujeme České federaci potravinových bank,« říká Tereza Knířová ze společnosti Sodexo Benefity, největšího poskytovatele benefitů v České republice.

Sodexo Benefity projekt pomoci skrze propadlé stravenky realizuje již potřetí. V loňském roce lidé vrátili stravenky v hodnotě 295 tisíc korun. »Za celou tuto sumu jsme v průběhu roku 2022 uvařili tisíce obědů pro seniory. Letos jsme se rozhodli pro potravinové banky. Vnímáme, že počet potřebných lidí se u nás stále zvyšuje, a jsme přesvědčeni, že pokud někdo ví, kam pomoc nasměrovat tak, aby se dostala skutečně k těm nejpotřebnějším, tak jsou to právě ony. Navíc s Českou federací potravinových bank spolupracujeme dlouhodobě, třeba v rámci pravidelných potravinových sbírek,« připomíná Knířová.

(zmk)

FOTO – Česká federace potravinových bank