Home Domácí Babí léto v plném proudu, na víkend se ale ochladí

Babí léto v plném proudu, na víkend se ale ochladí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Babí léto je podle Českého hydrometeorologického ústavu v plném proudu. Dnes sice ještě bude teplo, ale o víkendu se již máme připravit na ochlazení, napsali na své facebookové stránce meteorologové.

»Léto svatého Václava, tedy tzv. babí léto je v plném proudu. Už několik dnů v řadě překonáváme teplotní extrémy pro zářijové dny, kdy maxima sahají až k 28 °C. Přitom průměrná maxima pro konec září jsou podle dlouhodobého průměru jen kolem 17 °C,« uvedli meteorologové.

Ještě dnes pak bude podle nich relativně teplo, odpolední maxima vystoupí většinou na 22 až 27 °C. Ochlazení na víkend ale přinese studená fronta, která dorazí na severozápad našeho území večer.

»Už dnes odpoledne postupně od západu přikryje Česko oblačností, což se projeví na délce slunečního svitu,« upřesnili meteorologové.

Zítřejší maxima v chladnějším vzduchu budou sice stále nadprůměrná, ale většinou jen kolem 20 °C. Na jižní Moravě zůstane tepleji, ještě zítra tam zaznamenáme až 25 °C. »Příliv teplého vzduchu se obnoví začátkem příštího týdne, kdy znovu tu a tam zaznamenáme letní den, tedy teploty nad 25 °C,« uzavřeli meteorologové.

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here