KOLÁŽ - iportaL24.cz/Jindřiška Brucknerová

Sázkové kanceláře na Slovensku favorizují jako vítěze sobotních parlamentních voleb liberální hnutí Progresivní Slovensko (PS), byť podle většiny posledních sondáží se největší popularitě zpravidla s malým náskokem před PS těšili sociální demokraté (SMER-SD) Roberta Fica. Nadále nejnižší kurzy ale měli bookmakeři kolem dnešního poledne na to, že Fico bude prvním premiérem, který po nadcházejících volbách získá důvěru sněmovny. Vyplývá to z údajů, které zveřejnily sázkové kanceláře.

Společnosti Niké, Tipsport SK, Fortuna SK a Synot Tip vypsaly kurzy v rozmezí od 1,85:1 do 1,88:1 na to, že nejvíce hlasů získá PS, které povolební spolupráci se Směrem-SD vyloučilo. Na volební vítězství SMERu-SD sázkové kanceláře nyní stanovily kurzy od 1,95:1 do 2:1. SMER-SD byl dříve favoritem bookmakerů.

Větší šanci na jmenování premiérem, který zároveň získá důvěru sněmovny, má podle vypsaných kurzů ovšem nadále Fico než předseda PS Michal Šimečka. PS ani SMER-SD podle sondáží samy nezískají většinu křesel ve sněmovně. Předseda třetí nejpopulárnější strany Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD) Peter Pellegrini tento týden řekl, že jeho strana má ideologicky a názorově blíže ke SMERu-SD, ve kterém Pellegrini léta působil a za nějž byl také premiérem v letech 2018 až 2020. Pellegrini a desítka dalších poslanců odešli ze SMERu-SD před třemi lety a následně založili Hlas-SD.

Sázková kancelář Tipsport SK ČTK informovala, že do dnešního rána u ní tipující vsadili na různé sázky spojené se slovenskými parlamentními volbami dohromady na 1,66 milionu eur (asi 40,5 milionu korun). Nejvyšší vkladem byla sázka tipujícího, který vsadil 20 000 eur (487 500 Kč) na to, že nejvíce hlasů ve volbách získá PS.

Podle bookmakerů české sázkové kanceláře Fortuna je největším favoritem na premiéra Fico s kurzem 2,10:1, na to, že získá důvěru vláda pod vedením Šimečky se pak dá sázet v kurzu 2,80:1. A u Pellegriniho je vypsán u Fortuny kurz 3,60:1. Za největšího favorita na vítězství ve volbách pak sázková kancelář považuje PS s kurzem 1,88:1, na SMER je vypsán kurz 2:1.

Analýzu slovenských voleb, jak ji připravil webový deník iportaL24.cz, čtěte zde.

(pk, čtk)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here