Home Domácí Česká pošta odmítla návrh Prahy 11 zachovat pobočku v Opatovské ulici

Česká pošta odmítla návrh Prahy 11 zachovat pobočku v Opatovské ulici

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Zástupci České pošty dnes na společném jednání odmítli návrh vedení radnice Prahy 11, aby pošta zachovala svou pobočku v Opatovské ulici na Jižním Městě. ČTK to po schůzce sdělila starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP11), podle níž pošta vychází při výběru rušených poboček ze špatných předpokladů. Pošta chce od července kvůli úsporám zrušit v celé zemi 300 poboček. V Praze 11 by to znamenalo konec dvou ze čtyř a v celé metropoli 35 ze 106 pošt. S rušením nesouhlasí většina pražských starostů, jejichž části se plán pošty týká.

»Přestože jsme přednesli veškeré relevantní argumenty pro zachování potřebné pobočky Opatovská, bylo nám řečeno, že proces rušení je nevratný. Zdůraznila jsem při jednání zejména podíl populace nad 65 let v Praze 11, pro něž je pobočka Opatovská potřebná a oblíbená, navíc má výbornou obslužnost,« uvedla Zdeňková.

Kromě seniorů, kteří na poštu v Opatovské chodí, pak podle ní hrozí problémy také v budoucnu, kdy má vzrůst počet obyvatel na Jižním Městě. »Upozornila jsem také na výrazně nesprávné demografické údaje, ze kterých Česká pošta vycházela při škrtacích analýzách,« sdělila starostka. Radnice proto poště nabídla nájemné prostor za jednu korunu ročně. »Což by pro Českou poštu byla roční úspora a naše ztráta 400 000 korun,« řekla Zdeňková.

Se zástupci pošty jednají i další starostové. Například radnice Prahy 3 se je snažila přesvědčit, aby zachovali pobočku na Jarově v Koněvově ulici. Česká pošta jim tehdy pouze řekla, že návrh zváží. Setkání pošty se uskutečnilo i s vedením Prahy 4. Starosta Ondřej Kubín (ODS) v uplynulých dnech ČTK řekl, že zástupci pošty sdělili, že v žádném případě nezmění počet rušených poboček, ale jsou ochotni tu kterou vyměnit za jinou. Které by ale následně měly být zrušeny, by tedy rozhodla radnice. Nechat na sebe přenést zodpovědnost pošty ale podle starosty vedení radnice nelze.

S poštou jednala také Praha 9, která navrhla, aby jedna z fungujících poboček, které se nemají rušit, přešla do systému Pošta Partner, kdy by se radnice podílela na jejím chodu. Cílem je předejít případnému zrušení v budoucnu. Proti rušení se postavily i ostatní radnice. Vadí jim nejen rušení poboček, ale také způsob komunikace, kdy se část starostů dozvěděla o plánech pošty z médií. Proti rušení už přijali usnesení radní Prahy 11 a 13.

S poštou v uplynulých měsících jednalo vedení Prahy 1. Strany se domluvily, že pošta na Malé Straně zůstane a pouze se přesune z Josefské ulice na Malostranské náměstí do bývalého infocentra, které patří radnici.

(čtk)

2 KOMENTÁŘE

  1. Katastrofa a ostudné chování pošty (státu) vůči občanům, zejména starším 65 let. Již nyní čekají návštěvníky pobočky pošty na Jižním městě II mnohaminutové fronty. Na JM I po zrušení pošty v ulici Opatovská, kdy zbyde jediná pobočka v Podjavorinské. To je nepřijatelné. Je to velice daleko pro občany z dalších ulic i od metra, o frontách ani nemluvím a není vůbec bráno v úvahu množství desítek tisíců občanů, které má obsloužit.

Comments are closed.