CIIE je silnou platformou pro podporu mezinárodního obchodu

Čínský mezinárodní veletrh dovozu (CIIE) je »mocnou platformou« pro podporu mezinárodního obchodu, uvedla Pamela Coke-Hamiltonová, výkonná ředitelka Centra mezinárodního obchodu (ITC).

CIIE je »fenomenální nabídkou světu … zejména rozvojovým zemím«, řekla Coke-Hamiltonová během nedávného rozhovoru pro agenturu Xinhua.

Jako mezinárodní dovozní veletrh je CIIE »jedinečný«, protože nabízí podnikům příležitost představit své výrobky čínským spotřebitelům a navázat kontakty s čínskými partnery a dokonce i mezi samotnými vývozci, uvedla.

Kromě toho CIIE umožňuje podnikům z nejméně rozvinutých zemí vstoupit na čínský trh, protože Čína od roku 2008 absorbuje 26 % veškerého vývozu z nejméně rozvinutých zemí, »což je ohromné«, uvedla Coke-Hamiltonová.

Jedním z klíčových způsobů, jak dosáhnout cílů udržitelného rozvoje (SDGs) OSN, je zvýšení vývozu z nejméně rozvinutých zemí na podporu socioekonomického rozvoje a »CIIE je vlastně součástí tohoto řešení,« uvedla šéfka ITC.

CIIE podle ní rovněž vysílá signál, že dovoz je stejně důležitý jako vývoz a že v obchodě jsou důležité vstupy, a nikoli pouze konečné výrobky. »CIIE ukazuje, že mezinárodní obchod není jen o vývozu, ale také o dovozu, že je to obousměrná ulice, a to je velmi silný signál.«

Jako oficiální partner CIIE se ITC každoročně účastní CIIE a »umožňujeme malým podnikům, aby zde reálně předvedly své výrobky«, řekla.

Podle Coke-Hamiltonové se ITC zúčastní 260 společností z 37 rozvojových zemí, včetně nejméně rozvinutých zemí.

ITC bere na šestý ročník CIIE 66 malých podniků. »Máme zmrzlinu z Jamajky. Máme dětskou výživu a marmeládu z Kolumbie. Máme med z Nepálu,« řekla. »Opravdu doufáme, že to bude nová příležitost, jak rozšířit jejich schopnost zapojit se a také posílit možnosti pro zvýšení vývozu,« dodala.

Letecký snímek pořízený 9. května 2023 ukazuje kontejnerový terminál v přístavu Lien-jün-kang ve východočínské provincii Ťiang-su. Celkový čínský objem dovozu a vývozu se v prvních čtyřech měsících roku meziročně zvýšil o 5,8 % na 13,32 bilionu jüanů (asi 1,92 bilionu amerických dolarů). FOTO – Xinhua/Wang Chun

Coke-Hamiltonová uvedla, že je ohledně ekonomických vyhlídek Číny optimistická.

Podle údajů Národního statistického úřadu (NBS) vzrostla čínská ekonomika v prvních třech čtvrtletích roku 2023 meziročně o 5,2 %.

Tento údaj naznačuje, že Čína plní růstový cíl a že stimulační zásahy fungují. »Myslím, že Čína je v dobrém postavení,« řekla.

Čína má obrovskou domácí poptávku, a »jakmile se bude spotřebitelská poptávka dále zvyšovat, ekonomika bude dále růst a bude probíhat neustálý obchodní rozvoj,« poznamenala.

Čína se posouvá a stoupá v hodnotovém řetězci. Například její průmysl elektrických vozidel se rychle rozvíjí, což představuje obrovskou příležitost, dodala.

ITC byla založena v roce 1964 a sídlí v Ženevě, pomáhá rozvojovým a transformujícím se ekonomikám dosáhnout udržitelného lidského rozvoje prostřednictvím vývozu a podporuje internacionalizaci malých a středních podniků (MSP).

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy