Home Domácí Čínský prezident Si Ťin-pching vedl inspekci ve Vnitřním Mongolsku

Čínský prezident Si Ťin-pching vedl inspekci ve Vnitřním Mongolsku

FOTO - CRI

Čínský prezident Si Ťin-pching přijel v pondělí odpoledne k jezeru Wu-liang-su a zahájil inspekci v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Si Ťin-pching se dozvěděl o místní integrované ochraně hor, řek, lesů, polí, jezer, stepí a pouští, a systematické správě a obnově ekologického prostředí. Prohlédl si přírodní pohledy a ekologické prostředí u jezera Wu-liang-su.

Jezero Wu-liang-su se nachází v okresu Wu-la-tche-čchien. Je to největší mokřad v povodí Žluté řeky a velké jezero s pastvinami, které se jen zřídka vyskytuje v pouštních a polopouštních oblastech na světě. Je považováno za »přírodní ledviny« pro ekologickou bezpečnost u Žluté řeky. Jezero má tvar „půlměsíce“ s vodní plochou 293 kilometrů čtverečních a je známé jako »perla za Velkou čínskou zdí«.

Čínský prezident Si Ťin-pching 5. června odpoledne navštívil demonstrační park moderního zemědělství na jižním břehu jezera Wu-liang-su, aby prozkoumal výstavbu vysoce kvalitní zemědělské půdy. Demonstrační park moderního zemědělství na jižním břehu jezera Wu-liang-su funguje v souladu s modelem »podniky plus základny plus vědecko-výzkumné instituce plus sociální služby«. Demonstrační park zahrnuje 12 zón, které využívají technologie, jako je setí pomocí bezpilotních zemědělských strojů s navigací Pej-tou, inteligentní zavlažování a ochrana rostlin pomocí dronů k podpoře přesného řízení výsadby na polích.

Čínský prezident Si Ťin-pching 6. června 2023 navštívil státní lesní farmu Sin-chua v obvodu Lin-che ve městě Pa-jen-čuo-er. Lesní farma Sin-chua v obvodu Lin-che byla založena v roce 1960 a má rozlohu 346,7 kilometrů čtverečních. Před založením farmy byla tato oblast tvořena písečnými dunami, neúrodnými plochami a alkalickou půdou a trpěla vážným vlivem větru a písku. Díky projektu ochrany lesů pro řešení problému desertifikace bylo zalesněno 26 kilometrů čtverečních a současné pokrytí lesů na farmě dosáhlo 65 procent.

Čínský prezident Si Ťin-pching 6. června navštívil středisko pro monitorování množství vody v zavlažovací oblasti Che-tchao. Zavlažovací oblast Che-tchao se nachází na severním břehu Žluté řeky ve Vnitřním Mongolsku. Je to jedna ze tří supervelkých zavlažovacích oblastí v Číně. Nyní je vytvořen kompletní zavlažovací systém na sedmi úrovních s rozlohou zavlažované oblasti 7.693,3 kilometrů čtverečních. V roce 2019 byla zavlažovaná oblast Che-tchao ve Vnitřním Mongolsku zařazena na seznam světového dědictví zavlažovacího inženýrství.

Si Ťin-pching vedl inspekci ve městě Pa-jen-čuo-er ve Vnitřním Mongolsku a předsedal sympoziu o posílení komplexní prevence a kontroly desertifikace a o podpoře důležitých ekologických projektů na severu Číny, severovýchodě Číny a severozápadě Číny. Si Ťin-pching zdůraznil, že je třeba statečně splnit úkoly, nebát se obtíží, vyvíjet dlouhodobé úsilí a vytvořit nový zázrak v boji proti desertifikaci v Číně v nové éře.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here