Home Domácí Cizinec v Brně podle policie zavraždil svou známou, přiznal se, až když...

Cizinec v Brně podle policie zavraždil svou známou, přiznal se, až když vystřízlivěl

KOLÁŽ - iportaL24.cz

Sedmadvacetiletý cizinec podle policie zavraždil svou známou, kterou nalezli policisté v brněnském bytě mrtvou na konci roku. Muž je ve vazbě, u soudu mu hrozí až dvacetileté vězení. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Pavel Šváb.

Policisté vyjížděli k bytu ženy, o kterou projevili obavu její známí i zaměstnavatel, poslední den loňského roku. Žena ležela na zemi bez známek života. »Ohledáním místa činu vyšlo najevo, že na její smrti by se mohla podílet jiná osoba. Soudní pitva pak poukázala na to, že byla žena zavražděna a zemřela na následky bodnořezných poranění,« uvedl mluvčí.

Kriminalisté podle mluvčího zjistili indicie, které ukázaly na cizince ze stejného státu, ze kterého pocházela poškozená. »Na konci minulého týdne vyjela hlídka cizinecké policie do protialkoholní záchytné stanice k cizinci, který odmítal prokázat svou totožnost. Policisty zkoušel obalamutit různými verzemi svého jména, a tak putoval na služebnu. Už v autě ale definitivně vystřízlivěl a policistům sdělil, že udělal strašnou věc,« uvedl mluvčí. Doplnil, že kriminalisté muže obvinili z vraždy.

Muž současně čelí i obvinění z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. S platební kartou své oběti totiž zaplatil v obchodě. »Ve vazbě si počká na trest, který může mít až dvacetileté trvání,« doplnil Šváb.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here