ČR v čele V4 spustí kampaň zaměřenou na kreativní města

Kreativní města střední Evropy, tedy »Creative Cities of Central Europe«. To je hlavní motto on-line kampaně zaměřené na americký trh. Spustí se během českého předsednictví v zemích Visegrádské čtyřky (V4), k němuž došlo letos 1. července. Kampaň bude stát osm milionů korun, z toho milion zaplatí Česká republika. Čtyři miliony zaplatí Evropská komise pro cestovní ruch (ETC).

Kampaň, kterou navrhl a zorganizoval CzechTourism, představí moderní stránku měst a jejich kreativní kulturu. Cílem kampaně je nalákat cestovatele z USA, oslovit zejména milovníky současné živé kultury, kteří nehledají prvoplánový turismus po nejznámějších památkách, ale autentickou lokální atmosféru a nová místa. Součástí plnění kampaně nebude jen oslovení a zásah cílové skupiny, ale také skutečný prodej zájezdů do zemí V4.

»Dlouhodobě propagujeme ČR jako jedno z nejbezpečnějších míst světa. Dlouhodobě prezentujeme naše tradice, kulturní bohatství, památky i nádhernou přírodu. To máme společné všechny čtyři země V4. Nová kampaň má za cíl ukázat naše města jako místa plná živé kultury, koncertů, umění a moderní gastronomie. CzechTourism bude v rámci předsednictví ČR ve V4 usilovat o to, aby se nastavily cílové trhy pro rok 2024 a v souladu s nimi střednědobá marketingová strategie. Klíčové přitom je, aby fungovala spolupráce ČR, Maďarska, Polska a Slovenska v rámci Evropské komise pro cestovní ruch. Společně tak dokážeme více podporovat příjezdy do střední Evropy ze vzdálených trhů,« říkáředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget.

»Pro americké a kanadské cestovní kanceláře připravujeme speciální cesty a destinační e-learning. V září bychom pak měli být jako V4 součástí workshopu v Tel Avivu a v listopadu bychom se měli podílet na roadshow v Japonsku a Jižní Koreji. Aktivity v rámci skupiny V4 na podporu příjezdového cestovního ruchu probíhají už od roku 2003,« říká ředitel odboru marketingu a zahraničních zastoupení České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller.

Pro ekonomiku všech zemí V4 jsou naprosto zásadní příjmy z mezinárodního cestovního ruchu. V roce 2022 byly v ČR, Maďarsku, Polsku a Slovensku celkem 660 mld. Kč, z toho se jen v ČR jednalo o cca 118 mld. Kč. Před pandemií covidu-19 se v celé V4 jednalo o 729 mld. Kč, z toho v ČR o 167 mld. Kč. Kladné loni bylo i saldo turismu, a to 256 mld. Kč. Z toho se v ČR podle údajů České národní banky jednalo o 2 mld. Kč. Výdaje na cestovní ruch v zemích V4 loni činily celkem 404 mld. Kč, z toho v ČR byly 116 mld. Kč. Ve srovnání s před koronavirovým obdobím 2019 byl celkový stav 534 mld. Kč, v ČR se jednalo o -19 mld. Kč. (Zdroj: UNWTO tourism dashboard)

(zmk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy