ČSSD: »Bílé« plomby musí být plně hrazeny ze zdravotního pojištění

EU zakázala používat amalgámové plomby zubů. V současnosti jde přitom o jedinou plně hrazenou výplň. Bílé plomby z fotokompozitních materiálů si dnes musí pacienti platit sami a jejich cena začíná u dvou tisíc korun. Většinou pacienti naráz potřebují více než jednu výplň.

»Objevují se informace, že ministr Válek z TOP 09 nechce pacientům hradit zvýšené náklady po té, co amalgám zmizí. To považujeme za nepřípustné a za porušení práva na plnou úhradu alespoň jednoho léčebného prostředku. Pro miliony lidí se tím stane nejběžnější stomatologické péče ekonomicky nedostupnou,« uvedl v nejnovější tiskové zprávě strany její předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek.

»S tímto návrhem přichází ministr z TOP 09 v době, kdy v plném rozsahu hradíme veškerou zdravotní péči statisícům uprchlíků, kteří u nás nikdy pojištění neplatili. Vláda přijala migrační pakt EU, na základě kterého se buď o migranta na vlastní útraty postaráme, nebo za něj musíme Bruselu zaplatit dvacet tisíc euro. Lidem, kteří celý život zdravotní pojištění platí, pak stejná vláda nechce uhradit ani základní ošetření,« pokračovala místopředsedkyně ČSSD Jana Volfová a dodala: »Argument, že na to nejsou finanční prostředky, naprosto neobstojí. Ministr Válek si pokorně nechal seškrtat v rámci vládního šetření částku asi ve výši 15 miliard ročně. Další miliardy musí zdravotnictví platit státu za vládou zvýšené DPH.«

»Stamiliardy na stíhačky a další útočné zbraňové systém vláda má, ale nemá v tomto srovnání bezvýznamné finanční prostředky na plomby?« připojil řečnickou otázku Paroubek.

»Lidé, kteří nejsou bohatí, mají podle vlády smůlu. Zadarmo jim náš stát, vedený pětikoalicí, nechá zuby akorát vytrhnout. Fialova vláda nejspíše počítá s tím, že postupně umřou hlady, protože nebudou schopni nic rozkousat. Místo nich přijdou přeci migranti, kterým vše rádi zaplatíme,« ukončila tiskovou zprávu místopředsedkyně Volfová.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy