Home Domácí ČSSD se vrací do krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje

ČSSD se vrací do krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje

Petr Gawlas

»Poté, co SOCDEM odhodila jako špinavý hadr svoji tradiční značku, rozhodli se bývalí členové České strany sociálně demokratické vstoupit do ČSSD České suverenity sociální demokracie a vrátit značku, která neodmyslitelně patří k politickým stranám v Moravskoslezském kraji zpět do krajského zastupitelstva.« Tato slova stojí v tiskové zprávě strany, zaslané redakci iportaL24.cz dnes.

»Požádali jsme vedení kraje, aby náš klub Nezařazených přejmenoval na klub ČSSD,« řekl předseda klubu David Dudzik, člen ČSSD a předseda klubu krajských zastupitelů. »Za tuto značku jsme bojovali od začátku svých politických životů a dnes za myšlenky a program skutečných sociálních demokratů, jak to cítíme my ze severní Moravy, bojuje jen ČSSD Česká suverenita sociální demokracie,« doplnil předseda Krajské organizace Moravskoslezského kraje Petr Gawlas, bývalý senátor za ČSSD.

»Jsme velmi poctěni, že na krajské zastupitelstvo nás přijede podpořit expremiér Jiří Paroubek, jako předseda spolku Nespokojených, i předsedkyně ČSSD Jana Volfová,« sdělil Adam Rykala, 1. místopředseda Krajské organizace ČSSD a bývalý poslanec za Českou stranu sociálně demokratickou v letech 2010 až 2017.

Veškeré informace o klubu zastupitelů, jejich činnosti a přípravě strany do krajských voleb do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje se mají novináři, a tím pádem i celá veřejnost dozvědět na tiskové konferenci 7. prosince v Ostravě. Zúčastní se jí mj. všichni výše jmenovaní, včetně bývalého předsedy vlády Paroubka.

Nejstarší politická strana v zemi změnila svůj název po dlouhých třiceti letech na červnovém sjezdu v Plzni. Delegáti tehdy rozhodl o tom, že se z České strany sociálně demokratické stane prostá Sociální demokracie. Změnila se i zkratka ČSSD na SOCDEM. Původní značku si následně zaregistrovala tehdejší Česká suverenita Jany Volfové, jež rovněž upravila svůj název.

(pk)

FOTO – archiv

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here