ČSSD si nechala sebrat značku. Nyní ji vlastní Volfová

AKTUALIZOVÁNO

Česká strana sociálně demokratická si nechala ukrást zkratku. Jako ČSSD bude nyní vystupovat dnes již bývalá Česká suverenita Jany Volfové. Strana předsedy Michala Šmardy v červnu na plzeňském sjezdu změnila název na Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM. Zkratka ČSSD bude nyní znamenat následující: Česká suverenita sociální demokracie. Vyplývá to z rejstříku politických stran a politických hnutí na webu ministerstva vnitra.

Volfová změnu názvu strany potvrdila na svém Facebooku, kde uvedla, že je ode dneška předsedkyní ČSSD. »Tak jsem udržela na politické scéně značku, která tu byla od první republiky a její vlastníci ji odhodili jak starého psa. Já jsem na ni stále hrdá a tak jsem ode dneška předsedkyní ČSSD,« konstatovala Volfová.

»Pokus o krádež historické zkratky názvu naší strany považujeme za jednoznačné porušení ochranné známky ČSSD, kterou má Sociální demokracie stále zaregistrovanou. Občas se vás někdo pokusí okrást, to se stává. Tihle lidé to tak prostě mají. Budeme se bránit,« kontroval předseda SOCDEM Michal Šmarda. »Je to snaha o parazitování na pověsti a dobrém jménu Sociální demokracie, která léta používala vžitou značku ČSSD,« doplnil Šmarda.

»Tak už mi volali ze Seznamu, že jsem ukradla značku. Neuvěřitelné, oni ji vyhodili, zdehonestovali a teď budou mluvit o krádeži?« dodala Volfová, jejíž strana momentálně nejvíce spolupracuje se stranou DOMOV. Společně vytvářejí součást spolku Nespokojení, v jehož čele stojí expremiér Jiří Paroubek.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Jana Volfová

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy