ČSSD: Útok na Liberty je útokem na rodiny Moravskoslezského kraje

Dnešní demonstrace před hutí Liberty se zúčastnili členové vedení ČSSD Jana Volfová a Petr Gawlas, s nimi přišli i bývalí poslanci Adam Rykala, Olga Havlová a krajský zastupitel Tomáš Miczka.

»Jestli si vláda neuvědomuje, že likvidací hutě Liberty zničí skoro třetinu domácností v Ostravě a další v Moravskoslezském kraji, tak to znamená, že už nechápe vůbec nic. Na každé pracovní místu v Liberty je přece navázáno dalších pět až sedm pracovních míst v následném průmyslu a ve službách. Ukončení činnosti Librety znamená bídu pro obrovskou část obyvatel Ostravy a samozřejmě i celého Moravskoslezského kraje,« řekl místopředseda strany Gawlas. »Už tak sužovanému kraji dává vláda svojí neschopností a nečinností poslední ránu,« dodal exposlanec za ČSSD Rykala.

»Na problémy Liberty se svými krajskými kolegy z klubu ČSSD v Moravskoslezském kraji dlouhodobě upozorňujeme a apelujeme na krajské zastupitelstvo, aby je řešilo. Jsme připraveni podpořit každý návrh se kterým odboráři a zaměstnanci Liberty přijdou a se kterým jim kraj může pomoci,« dodal Miczka.

(pk)

FOTO – ČSSD

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy