Dálnice D1 je před Brnem opět průjezdná, zablokovaly ji nehody čtyř desítek aut

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D1, kterou dnes odpoledne ve směru z Prahy na Brno zablokovalo několik hromadných nehod mezi 170. až 180. kilometrem, je od 17.00 po čtyřech hodinách opět průjezdná všemi pruhy. ČTK to řekl mluvčí policie Petr Vala. V úseku se srazilo zhruba 40 vozidel. Záchranáři podle mluvčí Michaely Bothové ošetřili dva zraněné. Hasiči podle mluvčího Jaroslava Mikošky nemuseli nikoho vyprošťovat. V místě komplikuje provoz hustá mlha.

Nehody uzavřely dálnici po 13.00. »V místě je silná mlha, vzniklo tam několik řetězových nehod,« uvedl Vala. Řidiči sjížděli u Domašova na 168. kilometru, osobní auta najížděla zpět na exitu 178 Ostrovačice a nákladní auta na exitu 182 Kývalka.

»Evidujeme dvě lehká zranění. Šlo o dvě ženy, které jsme po ošetření převezli do Fakultní nemocnice Brno,« uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Hromadné nehody zastavily provoz na D1 i ve čtvrtek odpoledne. U Velké Bíteše ve velké mlze havarovala dvacítka aut, čtyři lidé se lehce zranili. Dálnice byla ve směru na Brno kvůli nehodám přes tři hodiny uzavřená.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy