Home Domácí Exprezident Zeman se zúčastní sjezdu nové ČSSD. Potvrdil to na dnešní schůzce

Exprezident Zeman se zúčastní sjezdu nové ČSSD. Potvrdil to na dnešní schůzce

Vedení ČSSD České suverenity sociální demokracie z Moravskoslezského kraje dnes navštívilo exprezidenta Miloše Zemana v jeho kanceláři nedaleko Pražského hradu. Krajský předseda Petr Gawlas popsal pro iportaL24.cz schůzku jako konstruktivní a přátelskou.

»Mluvili jsme o nové ČSSD. O tom, že si zakládáme na faktu, že jsme strana bez jakýchkoli průšvihů a eskapád. Že pracujeme pro lidi,« popsal Gawlas, bývalý senátor.

ČSSD Česká suverenita sociální demokracie převzala někdejší úspěšnou zkratku loni v červnu, krátce poté, co sociální demokraté pod vedením Michala Šmardy na plzeňském sjezdu změnili název na prostý »Sociální demokracie« (SOCDEM).

Od té doby řady ČSSD rozšířili mnozí bývalí sociální demokraté i další lidé levicového smýšlení. Předsedkyně strany Jana Volfová nedávno vyhlásila, že svolává sjezd na 17. únor. Zúčastní se ho nejen expremiér Jiří Paroubek (informovali jsme zde), ale i sám Zeman. »Dnes nám to potvrdil, za což jsme velice rádi,« prozradil Gawlas s tím, že se exprezident na schůzce zajímal o strukturu strany.

»Zároveň velice erudovaně hovořil o situaci v Moravskoslezském kraji,« řekl Gawlas s tím, že řeč padla především na situaci v kunčické huti Liberty Ostrava. »Věděl, že v Mittalu bude propuštěno 50 zaměstnanců, a zajímal se, zda Liberty přežije. Řekli jsme mu, že je to problematické, protože jediná vysoká pec je v horkém útlumu a bude velice nákladné ji rozjet. Vyslovili jsme obavy, že už je to za stávající situace konečná,« přiznal Gawlas.

Nová ČSSD se v prosinci vrátila i do krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje a na problémy regionu od té doby upozorňuje jak v médiích, tak při jednáních u kulatého stolu.

(pk)

FOTO – archiv Petra Gawlase

2 KOMENTÁŘE

 1. – jeden úředník a Sobotka- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
  —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte ČSSD.
  —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat
  –Podle mne je většina členů ČSSD obyčejní podvodníci a lháři -ale možná lháři a podvodníci nejsou. O tom, kdo je lhář a podvodník rozhodují, na zákonech NEZÁVISLÝ soudci
  –V době, kdy měla většinu v parlamentu a tvořila vládu, mohla ČSSD bydlení pro chudé řešit (např. stavbou ubytovacích kapacit pro chudé a zrušením daní z těchto kapacit , zákony znemožnit rozkrádání a loupeže státních a městských bytů, úřednicemi a úředníky měst a krajů , stejně jako exekuce-přeložit a zveřejnit zákony o vymáhání pohledávek v jiných státech. ČSSD mohla ubytovací kapacity, které na ně převedla bezplatně armáda, předat BEZPLATNĚ nepříliš bohatým lidem nebo bezdomovcům.
  –—Ve sněmovně byl projednáván zákon, podle kterého , po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny bude VZP předána nejsilnější zdravotní pojišťovně na TRHU- tedy SOUKROMÉ ZAHRANIČNÍ pojišťovně-majiteli této pojišťovny. ( Státní VZP nemůže přirozeným způsobem zkrachovat ) .POSLANEC Rath se proti tomuto zákonu postavil- za několik dnů byl uvězněn. Poslanci KSČM a za čssd, až na jednoho, hlasovali pro vydání POSLANCE Ratha policistům a policistkám k uvěznění.
  –—ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte
  —-Šmarda jako předseda Sociální demokracie demonstrativně volil , v prezidentských volbách, Petra Pavla. Co je třeba více dodávat k české Sociální demokracii?

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here