Francouzští europoslanci z Národního shromáždění se připojí k Babišovi a Orbánovi

Poslanci francouzské pravicové strany Národní shromáždění se připojí k alianci Patrioti Evropy v Evropském parlamentu (EP) vytvořené za účasti maďarského premiéra Viktora Orbána a Andreje Babiše a stanou se v něm největší skupinou. Informovalo o tom evropské vydání listu POLITICO s odvoláním na nejmenované zdroje z EP.

Podle informací se nová aliance pravicových stran stane spolu se skupinou z Národní unie třetí největší politickou silou v EP. Publikace připomíná, že součástí pravicové frakce »Identita a demokracie« je zatím 30 europoslanců z delegace šéfky parlamentní frakce Marine Le Penové. Podle jeho odhadů bude jejich připojení k Patriotům Evropy a následné posílení této aliance významnou ranou pro pozice centristické většiny, která usiluje o vytvoření většiny v EP. Posílí také pozici samotného Národního shromáždění, které bylo otřeseno po porážce ve druhém kole předčasných voleb ve Francii.

Opoziční rakouští Svobodní 30. června oznámili vytvoření aliance Patrioti Evropy společně s Orbánovou stranou a s ANO. Později se k alianci připojilo dalších pět stran a byla oficiálně schválena jako frakce EP. Mezi její zájmy patří revize migrační problematiky a environmentální politiky EU.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy