Havlíček (ANO): Česko padá do Macochy a premiér se jen divně usmívá

Česko padá střemhlav do Macochy. Uvedl to v reakci na výroky premiéra Petra Fialy (ODS) na tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO její předseda Karel Havlíček.

Fiala na včerejší konferenci Hospodářské komory ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR Česko na křižovatce uvedl mj. že »krize jde překonat a nerezignovat při tom na dlouhodobý reformní program. Přinášíme vám důkazy, že změna je možná.«

»Česko není na hospodářské křižovatce, ale padá střemhlav dolů do Macochy a premiér místo otevřel padák, stále se divně usmívá, máchá rukama a tvrdí, že stoupáme k ekonomickému vrcholu. Nestoupáme, pane premiére. Máme nejvyšší růst cen energií v celé Evropské unii, nejvyšší ceny energií přes kupní sílu, konkrétně elektřiny,« uvedl na dnešní tiskové konferenci Havlíček.

Připojil, že Česká republika má nejhorší vývoj HDP v Evropské unii v porovnání s předpandemickým obdobím a že do ČR nepřišel v poslední době jediný výrazný investor. Hnutí ANO současně na Facebook připojilo graf vývoje HDP podle Oxford Economics/Haver Analytics.

Předsedkyně sněmovního klubu ANO Alena Schillerová dále informovala novináře, že hnutí dnes ráno podalo Ústavnímu soudu (ÚS) návrh na zrušení části zákona, jímž se počínaje červencem škrtá státní příspěvek u doplňkového penzijního spoření pro spořící důchodce.

»Vláda tímto krokem uvěznila velkou část spotřebitelů v pro ně zcela nevýhodném systému, a tím jím zabránila svobodně užívat svůj majetek, porušila princip rovnosti, právní jistoty i základní principy ochrany spotřebitele,« řekla Schillerová, podle níž je navíc neakceptovatelné, že má změna dopadnout i na smlouvy uzavřené před přijetím normy.

Tato norma podle dřívějšího vyjádření Asociace penzijních společností postihne zhruba milion aktuálně spořicích penzistů, kteří vzhledem k vládní změně i s přibližně 150 miliardami korun odejdou ze systému. 

Hnutí ANO ovládlo víkendové volby do Evropského parlamentu, když obdrželo 776 158 hlasů, což dělá 26,14 procenta a zisk sedmi mandátů.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

 1. –Podle mne učitel Fiala je jenom škraboška kterou řídí jeho poradce, Tomáš Pojar. V angličtině mají slova, i když je přeložíme pomocí slovníku, JINÝ VÝZNAM než v češtině. Slovo PORADCE znamená , v angličtině, TEN KDO ŘÍDÍ, NADŘÍZENÝ-
  —Tomáš Pojar je PORADCEM Fialy pro národní bezpečnost a od r. 2022 jeho vyjednávačem pro evropské záležitosti .2014-22 2014-2014 – 2022 prorektorem Cevro Institutu.
  –Kritizoval T.Petříčka, Zaorálka Schwarcenberga za prohlášení z . z (5/2020) ve kterém odsoudili budování židovských osad které Izrael od roku 1967 vybudoval na okupovaném Západním břehu
  Jordánu
  –1905-2005 byl v organizaci Člověk v tísni, později byl ředitelem této organizace – do r.2005
  –2010-2022 vyslancem ČR v Izraeli
  ———————————————————
  Během upalování a ubíjení ukrajinských policistů vařili někteří příslušníci organizace Člověk v tísni těm kdo prováděli Majdan.
  Předávali jim peníze a po Majdanu zajistili dopravu některých Majdančíků do ČR.
  Do školy chodil v Izraeli,. vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, do školy Chodil i v USA.
  Podle wikipedie, je členem ODS.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy