I v pondělí padaly teplotní rekordy, na Jesenicku bylo přes 18,5 stupně

Také v pondělí v Česku padaly teplotní rekordy. Nové maximum pro druhý lednový den bylo překonáno, nebo dorovnáno na 90 ze 162 stanic měřících alespoň 30 let. Nejtepleji bylo ve Zlatých Horách na Jesenicku, kde naměřili 18,7 stupně Celsia. Byl tak překonán rekord z loňského roku, kdy v Javorníku a ve Vidnavě na Jesenicku teplota vystoupila na 13,7 stupně, uvedl na Facebooku Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Teplotní rekord pro 2. leden v pondělí překonalo, či dorovnalo 56 procent dlouhodobě měřících stanic. Nejtepleji bylo ve Slezsku a jihozápadní polovině Čech. Naopak ve východní polovině Českomoravské vrchoviny a části Moravy teploty kvůli mlze nebo nízké oblačnosti nevystoupily ani na osm stupňů Celsia.

I přes očekávané mírné ochlazení zůstanou teploty v Česku nadprůměrné i v nejbližších dnech. Dnes by se odpolední maxima měla pohybovat mezi šesti až deseti stupni Celsia.

Na přelomu roku se teploty pohybovaly více než deset stupňů nad dlouhodobým průměrem. V neděli zaznamenalo rekordy pro Nový rok zhruba 80 procent ze 162 stanic alespoň s třicetiletou řadou měření. V Javorníku v Olomouckém kraji bylo 19,6 stupně Celsia, což je dosud nejvyšší lednová teplota v Česku.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy