Home Domácí Klaus už také odvolil. Doufá, že volby přinesou Praze radikální změnu

Klaus už také odvolil. Doufá, že volby přinesou Praze radikální změnu

FOTO - ČTK/Kateřina Šulová

Bývalý prezident Václav Klaus doufá, že komunální volby přinesou v Praze radikální změnu. Názor, že jsou současné volby referendem o vládě, považuje za dětinský. Zároveň ale označil za nesmyslné chování vlády, která se podle něj tváří, že se jí tyto volby netýkají. Klaus to dnes řekl novinářům, když odevzdával v pražských Kobylisích svůj volební lístek.


»Já bych si hlavně přál, aby ty volby přinesly rozumné starosty a rozumná zastupitelstva, to je jejich hlavním cílem,« poznamenal. Názor opozice, která nynější komunální a senátní volby označuje za referendum o vládě Petra Fialy (ODS), považuje za dětinský. »Ale zrovna tak je nesmyslné, laciné chování vlády, která říká: ‚Vlády se to vůbec netýká‘. Volby jsou přeci vždycky, ať jsou jakékoli volby, obřím průzkumem veřejného mínění,« řekl Klaus.

Exprezident se domnívá, že kvůli řadě subjektů s „neprůhlednými“ názvy budou obě strany výsledek interpretovat jako své vítězství.

Jako Pražák by si velmi přál, aby komunální volby v hlavním městě přinesly radikální změnu. »Myslím si, že Praha je taková zabetonovaná, rigidní, neprůchodná, neprůjezdná,« poznamenal. Zelení a Piráti podle něj do Prahy přináší své představy o světě. Myslí si, že by to tak být nemělo. »Praha by měla být pro Pražany. A abychom nemuseli trávit hodiny ve frontách aut a podobně, to bych si velmi přál,« dodal.

(čtk)

Předchozí článekTuzemští zaměstnanci jsou častými oběťmi podvodných e-mailových útoků
Další článekSPORTOVNÍ TÝDEN PETRA KOJZARA: Jak vláda ničí zdraví našich dětí

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here