Home Domácí Knížecí rady a arogance ministra Jurečky, kritizují komunisté

Knížecí rady a arogance ministra Jurečky, kritizují komunisté

Na komplikovanou životní situaci si stěžoval o víkendu muž z Brna. Sociální dávky prý nedostal už čtyři měsíce a ze složité situace viní zahlcené úředníky. Uvedl to web TN.cz a stejně tak zmínil i reakci ministra Mariana Jurečky (KDU-ČSL), který sice přiznal problémy s vyplácením dávek, ale zároveň muže vyzval, aby pracoval s dodatkem, že »zdravý člověk nesedí doma« (text je zde). Proti tomuto postoji se ostře ohradila na sociální síti Komunistiská strana Čech a Moravy.

»Není to tak dávno, co si premiér Fiala pochvaloval, že se jeho vládě podařilo dostat víc lidí na dávky. To s sebou přineslo obrovské přetížení úřadů, zpoždění ve výplatách dávek a zřízení telefonní informační linky pro zoufalé občany, kteří jsou na podpoře státu závislí. To asi aby měli pocit, že ještě vůbec někoho zajímají,« uvedli komunisté ve zprávě zaslané na adresu iportaL24.cz.

»Problémy s výplatami dávek se však nedaří vyřešit a ministr asociálních věcí Jurečka se proto uchyluje ke knížecím radám. Nejen na Západě (kam podle dnešní vlády patříme) by už byl za podobnou aroganci z ministra dávno mizerně placený zaměstnanec úřadu práce. To aby okusil, jakou medicínu ordinuje lidem, kteří se i jeho vinou dostali do finančních problémů,« dodávají komunisté.

(pk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here