Korespondenční volba? Trikolora mluví o zmrzačeném zákonu

Politická strana Trikolora ve svém aktuálním stanovisku zkritizovala prosazení korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí, o kterém včera rozhodly ve Sněmovně hlasy koaličních poslanců. Strana předsedkyně Zuzany Majerové mluví o účelovosti a mocenské aroganci.

»Kdyby vláda Petra Fialy prosadila korespondenční volbu ze zahraničí v řádném legislativním procesu a kdyby tato novela volebního zákona vstoupila v platnost až po nadcházejících sněmovních volbách, argumenty proti by se hledaly mnohem obtížněji. Jenže pětikoalice protlačila korespondenční volbu, respektive změnu jednoho z nejdůležitějších zákonů, na sílu jako pouhý poslanecký návrh a ještě k tomu za cenu porušení jednacího řádu Sněmovny. Nemluvě o tom, že ji prosadila za situace, kdy preference dvou z pěti koaličních stran se nacházejí pod pětiprocentním limitem pro vstup do Poslanecké sněmovny a preference dalších dvou pouze kousek nad,« obula se Trikolora především do KDU-ČSL a TOP 09.

»Účelovost tohoto kroku v podobě evidentní pětikoaliční snahy vylepšit si trochu příští volební skóre hlasy od občanů, kteří na našem území nepobývají, a to nejen za cenu popření rovnosti, přímosti a tajnosti voleb, ale přímo za cenu nabourání dosavadní důvěry občanů v poctivost českého volebního systému, nelze označit jinak než jako politický zločin,« uvádí se dále ve stanovisku.

»Petře Fialo (ODS), Víte Rakušane (STAN), Markéto Pekarová Adamová (TOP09), Mariane Jurečko (KDU-ČSL) a Ivane Bartoši (Piráti), tahle politická zvůle a mocenská arogance vás dostihne. Občané vám za tuhle nepoctivou hru a účelově zmrzačený volební zákon vystaví účet,« dodala Trikolora, která v posledních eurovolbách kandidovala po boku parlamentního hnutí SPD a nejinak by tomu mělo být v nadcházejících volbách do krajských zastupitelstev.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. To není jen zmrzačený zákon, to je v ČR zmrzačené celé právo. Právo zmrzačené rukama Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavlem a Baxovým a Rychetského a Šimíčkovým Ústavním soudem.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy