Home Domácí KSČM požaduje zdanění boháčů, bank a korporací. Nachystala i petici za vystoupení z...

KSČM požaduje zdanění boháčů, bank a korporací. Nachystala i petici za vystoupení z EU

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Důchodci si podle plánů pětikoaliční vlády Petra Fialy zaslouží »nedůstojnou almužnu za celoživotní dřinu«. Tak označila zvýšení důchodů o pouhých 360 Kč neparlamentní KSČM. Řešením je podle ní zdanění boháčů, bank a korporací.

»O pouhých 360 Kč mají stoupnout od ledna 2024 důchody. Jejich reálná výše se tak zvedne o necelé procento! Pouze 1 procento! S platností novely zákona nepokryje jejich zvýšení ani inflaci. Takové jednání je nepřijatelné, každý občan má právo prožít důstojné stáří bez obav o svou budoucnost! A pokud vláda tvrdí, že na důchody nejsou peníze, možná je nehledá na správných místech,« uvedl na sociální síti místopředseda KSČM Ludvík Šulda.

Pro KSČM je jediným řešením stabilizovaný penzijní systém, průběžně financovaný z důchodového pojištění i dalších zdrojů státního rozpočtu. K jeho zajištění KSČM mj. navrhuje zdanění všech zisků dosahovaných na našem území, zrušení daňových úlev a subvencí velkokapitálu, odpovídající zdanění všech soukromých přirozených monopolů, zavedení progresivní škály daní z majetku i příjmu právnických a fyzických osob či zavedení miliardářské daně.

KSČM zároveň v těchto dnech odstartovala kampaň požadující referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie. V rámci ní hodlá strana organizovat sběr podpisů na petici za přijetí ústavního zákona umožňujícího občanům ve všelidovém hlasování rozhodnout o budoucnosti naší země i bez Evropské unie. »Referendum o členství naší země v Evropské unii se konalo před dvaceti lety. Tehdy byla KSČM jedinou relevantní silou, která navzdory tehdejší intenzivní propagandistické kampani vyzývala občany, aby hlasovali proti členství naší republiky v Evropské unii. Čas ukázal, že komunisté měli ve svém kritickém postoji pravdu,« uvedl jiný z místopředsedů místopředseda KSČM Milan Krajča.

Jedním z důvodů, proč KSČM požaduje umožnit občanům hlasovat v novém referendu, ve kterém budou moci sami demokraticky rozhodnout o tom, zda naše země zůstane i nadále v Evropské unii, nebo z ní odejde, je také fakt, že se podmínky členství České republiky v ní za posledních dvacet let značně změnily.

Hlavní změny jsou podle KSČM spjaty především s přijetím Lisabonské smlouvy. »Jde zejména o zřízení dvou nových postů – stálého předsedy Evropské rady a vysokého představitele EU pro zahraniční otázky a bezpečnostní politiku, který má na starosti zahraniční politiku EU. Dalšími důležitými změnami v rozhodovacím procesu EU jsou rozšíření počtu oblastí, v kterých bude Rada rozhodovat kvalifikovanou většinou namísto jednomyslnosti, a způsob hlasování kvalifikovanou většinou v Radě ministrů. V neposlední řadě jde o zavedení právní subjektivity EU. Všechny tyto kroky ještě více omezí suverenitu České republiky, a proto je KSČM jednoznačně odmítá,« uvádějí komunisté. Petici je možné podepsat v kancelářích KSČM po celé republice, na veřejných petičních akcích a na webových stránkách www.kscm.cz/referendum.

(pk)

4 KOMENTÁŘE

  1. Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel, tento kapitalistický ksindl devastuje náš život.
    Sami si přidali mnoho desítek tisíc ke svému platu, peníze které předtím ukradli důchodcům.

  2. Takto se valorizace počítá :seniorská inflace za předminulý červenec až minulý červen + třetina reálného mzdového růstu za předminulý rok, proč tvrdíte, že nepokryje inflaci, když ve stejné větě hovoříte o 1% růstu, asi moc počítat neumíte jen lhát, a to jen blbě

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here