Home Domácí Lyžařská sezóna se blíží, na Klínovci začali zasněžovat první sjezdovky

Lyžařská sezóna se blíží, na Klínovci začali zasněžovat první sjezdovky

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Lyžařský areál Klínovec v Krušných horách na Karlovarsku, jeden z největších v ČR, začal dnes ráno zasněžovat první dvě páteřní sjezdovky na severní straně – Dámskou a Pařezovku. Teploty se celý týden pohybovaly kolem nuly a v noci mrzlo, díky čemuž je promrzlá půda a ochladila se voda v retenčních nádržích, řekla ČTK mluvčí areálu Hana Hoffmannová. Pokud budou trvat vhodné podmínky pro zasněžování a nebude obleva, tak chce areál otevřít páteřní tratě první týden v prosinci.

Zasněžování začalo mezi 07.00 a 08.00 díky příznivé teplotě i vlhkosti. »Teď se zasněžuje od vrcholu do poloviny svahu, a to jak tyčovými, tak vrtulovými děly. Děláme si základ. Sníh se ještě nebude rozhrnovat. Vysněžíme si hromady a budeme čekat dál,« řekla mluvčí. Ve sněhových hromadách sníh déle vydrží. Poté se začne rozhrnovat po ploše sjezdovky. V případě ideálních teplot a vlhkosti se pak areál pokryje umělým sněhem za několik dní. Nejdříve přichází na řadu severní karlovarská strana kopce, poté jižní s hlavní sjezdovkou Jáchymovská.

Loni začali na Klínovci zasněžovat v polovině listopadu, středisko se otevřelo druhý týden v prosinci.

Klínovec už minulý týden oznámil, že v nadcházející zimní sezoně nebude zdražovat skipasy, nejprodávanější tak letos zůstane na ceně 1090 Kč. Výhodněji nakoupí lidé skipas v e-shopu, kde stojí 990 korun. Děti mají lístky o 40 procent levnější než dospělí. Denní dětský lístek vyjde na pokladně 650 Kč, v e-shopu 590 korun.

Zásadní novinky pro návštěvníky letos areál nechystá. Na přípravu nadcházející sezóny vydal dosud 11 milionů korun. A to převážně na úpravy a údržby technického rázu, například na rekonstrukci převodů lanové dráhy, opravy potrubí zasněžování či automatizaci čerpací stanice. Dále také na stavbu a modernizaci budovy horní stanice lanky včetně zázemí pro zaměstnance.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here