Home Domácí Máme tu aprílové počasí se vším všudy, v noci nás čekají mrazy

Máme tu aprílové počasí se vším všudy, v noci nás čekají mrazy

Snímek družice MSG v 15.00 SELČ, produkt Snow (nízká oblačnost bílá, oblačnost tvořená ledovými krystalky růžová, zemský povrch černý). FOTO - ČHMÚ

Studená fronta už přešla přes území České republiky k jihu a proudí k nám nyní studený vzduch od severu až severovýchodu. V noci lze ale očekávat mrazy, uvedl ve své výstraze Český hydrometeorologický ústav.

Oblačnost se nyní podle meteorologů rozpouští v závětří severních hor a tvoří zajímavé útvary na družicových snímcích (viz. výše). Nejtepleji bylo dopoledne na jižní Moravě ještě před studenou frontou, konkrétně stanice Dyjákovice naměřila 11,9 °C a Kuchařovice 11,7 °C. Od zítřka lze ale očekávat výrazně chladnější počasí než v předchozích dnech.

Noční minimální teploty budou klesat pod bod mrazu. Mráz by mohl v polohách pod 500 m n. m. poškodit zejména kvetoucí meruňky, broskvoně a rané odrůdy slivoní. Mrznout má podle meteorologů na většině území kromě oblastí v jižní polovině Jihomoravského a na západě Zlínského kraje. Výstraha platí zatím do středečního rána, v dalších dnech se může upřesnit nebo prodloužit pro některé oblasti až do čtvrtečního rána.

(cik)