Meteorologové varují nejen před bouřkami, ale i před stoupáním hladin toků

Meteorologové vydali další výstrahu. Vedle bouřek s přívalovými srážkami varují během dneška a zítřka i před stoupáním hladin toků. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém Facebooku.

»Vzhledem k očekávaným přívalovým srážkám během středy 10. 7. a noci na čtvrtek 11. 7., mohou hladiny zejména menších vodních toků, které odvodňují Šumavu, Novohradské hory, Českomoravskou vrchovinu a část Orlických hor a Jeseníků, překročit úroveň 1. SPA a ojediněle i 2. SPA. K velmi rychlým vzestupům hladin především menších vodních toků, případně lokálnímu zatopení v obcích a městech, ale může docházet i mimo tuto oblast. Doporučujeme sledovat aplikaci Indikátor přívalových povodní,« napsal ČHMÚ.

»Potenciálně nebezpečné počasí čekáme i v pátek. Mohou se objevit silné bouřky a na jižní Moravě pravděpodobně odpolední teploty přesáhnou 31 °C,« dodali meteorologové.

Již včera uvedli, že ve středu ovlivní území České republiky od západu výrazné frontální rozhraní, na kterém se vyskytnou na západě silné, na ostatním území až velmi silné bouřky. 

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy