Meteorologové varují řidiče i chodce: Bude to klouzat!

V Královéhradeckém a Pardubickém kraji a na Vysočině se od dnešního odpoledne bude v mrznoucí mlze tvořit námraza. Varování platí do středečního dopoledne, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nadále platí výstraha před ledovkou, která až do večera hrozí zejména na severu Moravy a Slezska. Řidiči a chodci by měli být opatrní.

Mrznoucí mlhy se podle předpovědi objeví od dnešních 16.00 do středečních 10.00. »Během dnešního odpoledne se námraza udrží jen výjimečně, k večeru a během noci na středu se budou mrznoucí mlhy místy vytvářet znovu,« upřesnili meteorologové. Výstraha platí pro Kostelec nad Orlicí a Rychnov nad Kněžnou na Královéhradecku, pro Pardubicko a dále pro Bystřici nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Humpolec, Chotěboř, Nové Město na Moravě, Světlou nad Sázavou a Žďár nad Sázavou. V mlhách bude snížená viditelnost, vozovky a chodníky budou klouzat. Řidičům hrozí nebezpečí smyku.

Ledovka se bude při mrznoucím mrholení do večera tvořit v Králíkách, Jeseníku, Mohelnici, Šternberku, Šumperku, Uničově a v Zábřehu na Moravě. V Moravskoslezském kraji platí výstraha pro Bruntál, Krnov, Opavu, Rýmařov a Vítkov. »Řidičům doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,« doporučují meteorologové.

(jb, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy