Mýval na stromě, koně na dálnici aneb Středočeští hasiči se ani letos nenudili

Středočeští hasiči letos zasahovali, stejně jako v minulých letech, u několika kuriózních událostí. Několikrát zachraňovali z nebezpečných míst zvířata, například mývala ze stromu v Mnichově Hradišti. Vyprošťovali také auto, se kterým opilá řidička na čerpací stanici zajela až do prodejny.

Na začátku letních prázdnin sundávali hasiči v Mnichově Hradišti ze stromu mývala. »Medvídek, který zřejmě utekl neznámému majiteli, si našel skrýš v koruně vzrostlé třešně na zahradě rodinného domu. Asi po dvaceti minutách se podařilo mývala za pomoci nastavovacího žebříku a odchytové tyče sundat a umístit do transportní klece,« uvedl Ladislav Holomčík z krajského ředitelství středočeských hasičů. V listopadu hasiči odchytávali na dálnici D1 čtyři koně, kteří se dostali z přepravníku zhruba na 29. kilometru u Naháče ve směru na Brno.

Autem až k pultu s kávou

Několik neobvyklých událostí způsobili opilí řidiči. Například řidička osobního auta na dálnici D8 před Prahou vjela v polovině ledna na čerpací stanici s autem do prodejny. Po natankování vyjela od stojanu, vyrazila skleněné automatické dveře do prodejny a zastavila až u pultu s kávou. Při orientační dechové zkoušce jí dálniční hlídka naměřila téměř jedno promile.

Hasiči z Vlašimi tahali v září s pomocí navijáku z cisterny a traktoru auto zajeté u obce Ctiboř na Benešovsku do říčky Blanice. »Ta měla po deštích podstatně větší průtok, než je v polovině září v tomto místě běžné, a proud strhl auto několik metrů do koryta, kde zůstalo zaklíněné mezi kameny,« uvedl Holomčík.

Plameny živě na stanici KRB

Hasiči často vyjížděli také kvůli planému poplachu. Jeden neobvyklý řešili hasiči také týden před Vánoci v Kolíně. Žena nahlásila plameny v jednom z bytů v centru Kolína. »Jak se ukázalo, šlo o planý poplach, neboť plameny byly jen živým obrazem televizního kanálu KRB, který měl majitel bytu puštěný na velkoplošné obrazovce umístěné proti oknu,« sdělil Holomčík.

Vážnou nehodu pro změnu oznámilo v listopadu na tísňovou linku hlášení z chytrého telefonu od obce Daleké Dušníky na Dobříšsku. Po příjezdu policie a hasičů byl na místě před areálem soukromé firmy nalezen jen poškozený mobilní telefon, patrně přejetý nějakým vozidlem. Telefon patřil muži, jehož manželka ho položila na kapotu auta.

(jb, čtk)

FOTO – HZS Středočeského kraje

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy