Jan Kohout FOTO - ČTK/Michal Krumphanzl

Bývalý ministr zahraničí Jan Kohout se stane velvyslancem České republiky v Itálii. Serveru Aktuálně.cz to dnes potvrdil šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti), podle kterého už Kohout obdržel takzvaný agrément. V čele ambasády v Římě skončí Hana Hubáčková, jež je velvyslankyní v Itálii a na Maltě od roku 2015.

Kohout byl ministrem zahraničí ve dvou úřednických vládách Jana Fischera a Jiřího Rusnoka. Byl též stálým představitelem České republiky při Evropské unii. Loni byl politickým náměstkem tehdejšího šéfa diplomacie Jakuba Kulhánka (ČSSD), na starosti měl koordinaci příprav českého předsednictví v EU a agendy OSN a středoevropské spolupráce. V letech 1995 až 2013 byl členem ČSSD, stranu opustil v éře předsedy Bohuslava Sobotky.

Web upozornil, že Kohout je nadále vedený jako poradce prezidenta Miloše Zemana. Byl též prezidentem Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce, v září 2015 pak stál u vzniku spolku New Silk Road Institute Prague (Institut Nové hedvábné stezky), který měl podpořit vznik nové hedvábné stezky, trasy obchodně propojující Evropu s Čínou. Kohout byl také místopředsedou představenstva Česko-čínské smíšené obchodní a průmyslové komory.

O Kohoutovi jako o možném velvyslanci v Římě se hovořilo už loni.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here