Home Domácí Německo plánuje zavést stacionární kontroly na hranicích s Polskem, ČR a Švýcarskem

Německo plánuje zavést stacionární kontroly na hranicích s Polskem, ČR a Švýcarskem

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Německá vláda plánuje zavést stacionární kontroly na hranicích s Polskem, Českou republikou a Švýcarskem. Informoval o tom televizní kanál Welt s odvoláním na zdroje z německého ministerstva vnitra a Sociálnědemokratické strany Německa (SPD).

Ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD) hodlá během dneška uspořádat schůzku se svými kolegy ze tří zemí, na které budou projednány podrobnosti. V případě zavedení stacionárních kontrol je země EU povinna informovat Brusel. Podle agentury DPA se příslušné oznámení v současné době připravuje.

V současné době fungují stacionární kontrolní stanoviště v Německu pouze na hranicích s Rakouskem. Jak poznamenává Welt, jedná se zatím o »preventivní« opatření – pro případ scénáře, kdy by se příliv nelegálních migrantů do Německa zvýšil. V takovém případě to ve skutečnosti znamená pouze přípravu na posílení hraničních kontrol.

Od ledna do konce září požádalo v Německu o azyl 233 744 osob, což je o 73 % více než ve stejném období roku 2022. Mnohé obce nezvládají ubytování, zásobování a integraci migrantů.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here