Home Domácí Noc před Strakovou akademií. Držíme pozice, hlásil Rajchl

Noc před Strakovou akademií. Držíme pozice, hlásil Rajchl

AKTUALIZOVÁNO

Desítky účastníků celonárodního setkání Česko proti bídě v noci na dnešek přespaly před budovou Úřadu vlády v Praze. Kolem Strakovy akademie rozložili lidé skládací židle a spací pytle a strávili zde noc v rámci přivtrzování nátlakových, ale nenásilných akcí vůči kabinetu Petra Fialy (ODS), jak o něm hovořil šéf strany PRO Jindřich Rajchl.

K Úřadu vlády se demonstranti přesunuli po skončení zhruba dvouhodinového programu demonstrace na Václavském náměstí, jež odstartovala ve 14 hodin. Pochod trval zhruba hodinu, následoval další program na Malé Straně. Celkově se do protestu zapojilo v centru Prahy na 100 tisíc účastníků, někteří neváhali v ne zcela jarním počasí zůstat přes noc.

»Díky všem, kteří vydrželi. Užili jsme si úžasnou noc,« napsal na Facebook dnes dopoledne Rajchl. Odpoledne pak doplnil fotografii s bloggerem Danielem Sterzikem alias Vidlákem, který byl jedním z řečníků na včerejší akci. »Celkem slušná stráž, co říkáte? Držime s Vidlákem pozici. Pokud jste poblíž, tak se zastavte – rádi vás uvidíme!« vyzval Rajchl kolem třetí hodiny odpolední.

Zkritizoval i to, jak mainstreamová média informovala o včerejším dni. »Mainstreamová média se snaží ze všech sil marginalizovat naši včerejší neskutečně vydařenou akci, nicméně tenhle zoufalý pokus už jim nevyjde. Každý, kdo to viděl se jim může jen smát. Udělali jsme nesmírně důležitý krok na naší cestě k odstranění fialové bídy. Konec této vlády národní katastrofy je zase o kousek blíž,« uvedl Rajchl.

Na Václavském náměstí včera kromě něj a Sterzika promluvili mj. senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, poslanec Jaroslav Foldyna (SPD), vojenský pilot a předseda Českého svazu letectví Václav Vašek, předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek či expert na zdravotní právo Ondřej Dostál.

Dnešní akce před Strakovou akademií oficiálně skončila v 19 hodin, někteří účastníci se tam nicméně hodlají zítra ráno vrátit.

(pk)

FOTO – Facebook

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.