ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Na víkend se ochladí. Nejvyšší denní teploty se budou držet pod deseti stupni. Sobota bude deštivá, na horách může padat sníh. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

»V pátek bude postupovat přes naše území k východu zvlněná studená fronta. Za ní k nám bude od severozápadu až západu proudit chladnější oceánský vzduch,« uvedli meteorologové.

V pátek bude zataženo až oblačno, večer od západu i polojasno. Místy se vyskytnou přeháňky či déšť, zejména na horách. V polohách nad 1000 metrů může sněžit. V noci bude sedm až tři stupně, denní teploty vystoupají na sedm až 11 stupňů.

V sobotu bude od západu na většině území občas pršet. Sníh bude padat od 700 metrů nad mořem, v neděli pak i v polohách od 600 metrů. Noční teploty klesnou na pět až jeden stupeň, při zmenšené oblačnosti může být i stupeň pod nulou. Přes den teploměr ukáže čtyři až devět stupňů.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Občasné přeháňky budou během dne od jihozápadu ubývat. Teploty v noci klesnou na čtyři stupně až nulu, při zmenšené oblačnosti mohou být i dva stupně pod nulou. Přes den se teploty budou pohybovat mezi čtyřmi a osmi stupni.

V příštím týdnu by pak podle meteorologů měl do střední Evropy proudit od západu teplejší vzduch.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here