Home Domácí O víkendu přituhne a bude sněžit, na horách i vydatněji

O víkendu přituhne a bude sněžit, na horách i vydatněji

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

O víkendu bude na většině Česka občas sněžit, na horách může být sněžení i vydatnější. V noci bude mrznout, přes den se budou teploty držet kolem nuly. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V pátek bude oblačno až zataženo, na východě země může občas sněžit. V noci teploty klesnou na minus dva až minus šest stupňů Celsia, při zmenšené oblačnosti může být i minus osm. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi minus jedním a plus třemi stupni.

V sobotu bude zataženo a postupně bude od východu na většině území občas sněžit. Zejména na horách může být sněžení vydatnější. Od středních poloh se mohou tvořit sněhové jazyky, varují meteorologové. V noci bude minus jeden až minus pět stupňů, na západě až minus sedm. Ve dne teploměr ukáže minus tři až plus jeden stupeň. Povane mírný severozápadní vítr, v nárazech může dosáhnout rychlosti přes 50 kilometrů v hodině.

Také v neděli bude na většině území občas sněžit, během dne budou od východu srážky ustávat. V noci se teploty budou pohybovat mezi minus jedním a minus pěti stupni, přes den pak kolem nuly.

Počasí s nočními teplotami pod nulou a denními kolem nuly bude pokračovat i příští týden.

(jb, čtk)