Od policie odchází víc lidí, než k ní nastoupí. Projedná to Bezpečnostní rada státu

Počet policistů klesl loni pod 40 000. Loni od policie odešlo 2700 lidí, přišly jich 2000. Na tiskové konferenci to dnes uvedl policejní prezident Martin Vondrášek. Hranici 40 000 přitom označil za základ pro to, aby policie byla schopna zajistit stálé úkoly i jednorázové akce. Na jaře probere téma Bezpečnostní rada státu. Vondrášek se na tom dohodl s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) a premiérem Petrem Fialou (ODS) při jejich dnešní návštěvě policejního prezidia.

Podle Vondráška prošla policie generační obměnou a nábory se začaly dařit, každý policejní celek ví, kolik lidí by měl podle dlouhodobé koncepce mít. Rakušan uvedl, že místa se podařilo loni zcela zaplnit u hasičského sboru.

Fiala je spokojen

Premiér na tiskové konferenci ocenil práci policistů v posledním roce, kdy se podíleli na zvládnutí uprchlické vlny z Ukrajiny, intenzivně zasahovali při kontrolách na česko-slovenských hranicích, měli úkoly spojené s předsednictvím Česka Evropské unii a přitom souběžně museli v plném rozsahu vykonávat běžnou činnost. »Policie je mimořádně kvalitní, spolehlivou a také moderní složkou našeho státu,« konstatoval Fiala po prohlídce policejního národního operačního centra v pražských Holešovicích a prezentaci pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy v Ďáblicích.

Vondrášek ocenil posílení investic z podzimu, díky němuž policie mohla objednat dostatečný počet vozů, i navýšení platů k 1. lednu a ohodnocení přesčasové práce policistů. Rakušan přitom zopakoval, že na přesčasy vláda vyčlenila dostatečné finance i pro letošní rok.

(jb, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy