Home Domácí Okamura připustil, že nejbližším parterem pro SPD bude po volbách ANO

Okamura připustil, že nejbližším parterem pro SPD bude po volbách ANO

Předseda SPD Tomio Okamura uvedl, že nejbližším partnerem pro jeho hnutí bude po příštích sněmovních volbách »teoreticky« hnutí ANO. Na dotaz, s kým by SPD chtěla vládnout, to řekl v dnešním diskusním pořadu Partie na CNN Prima News. Zároveň zmínil, že ví, že hnutí expremiéra Andreje Babiše interně jedná o spolupráci s vládní ODS. Řádný termín sněmovních voleb připadá na podzim 2025.

»Nejbližším možným partnerem budou strany, které se případně dostanou do Sněmovny a nemají nic společného s Fialovou vládní pětikoalicí,« prohlásil Okamura. »Teoreticky nejbližším partnerem by bylo hnutí ANO, protože jiná opoziční strana tam není,« sdělil.

»Důležité je udělat takový výsledek, abychom byli jazýčkem na misce vah. V tom minulém volebním období se to málem povedlo. Reálné to je. Zajíci se počítají až po honu,« popsal volební cíle SPD.

»Vím, že tam probíhají interní schůzky mezi ANO a ODS. Jsem zvědavý. Jestli ANO chce jít s ODS, to by asi jejich voliči neuvítali,« poznamenal bez dalších podrobností. Dlouholetý člen ODS Miloš Vystrčil deníku Právo v dnes zveřejněném rozhovoru řekl, že spolupráci s ANO na vládní úrovni úplně odmítá. Občanští demokraté by se podle něj měli od opozičního hnutí ANO držet zpět.

(čtk)

FOTO – CNN Prima News

1 KOMENTÁŘ

  1. ANO pomohlo Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi schválit ústavní většinou okupační smlouvu mezi Černochovou a USA.
    Pro okupační smlouvu hlasoval Babiš i Schillerová, která má vždycky plno keců proti Fialovi a Rychetského Pětikoalici, odteď jí nevěřím a nevěřím ani Babišovi.
    ANO jsou od té doby pro mě parchanti, kteří si zaslouží jen opovržení.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here