Home Domácí Pavel se se Zemanem sejde v pondělí 13. února

Pavel se se Zemanem sejde v pondělí 13. února

KOLÁŽ - iportaL24.cz/Jindřiška Brucknerová

Aktivity nově zvoleného prezidenta Petra Pavla v prvních dnech po zvolení byly některými opozičními politiky, ale také politology kritizovány. Zaznívaly obavy, zda začátek nepřepálil nebo zda nepřekračuje pravomoci, které ještě nemá. Na dnešní tiskové konferenci nově zvolený prezident tyto obavy vyvracel.

»Rozhodně jsem do toho nevstoupil s tím, že si po volbách vezmu pět týdnů volna a začnu přemýšlet, co budu dělat až po inauguraci. Nastoupil jsem do toho s tím, že nejenom mě, ale i celý můj tým čeká intenzivní práce, na kterou je potřeba se připravit. Beru to jako intenzivní přípravu na práci, která musí začít hned v prvním dnu inaugurace,« odůvodnil Pavel své aktivity.

V uplynulých dnech nově zvolený prezident absolvoval schůzku s premiérem Petrem Fialou (ODS) a předsedy Sněmovny a Senátu Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a Milošem Vystrčilem (ODS), jednal s prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslavem Kalou, policejním prezidentem Martinem Vondráškem a dalšími. Podle Pavla byla všechna jednání »seznamovací a orientační«, která ho měla více zorientovat v problematice, které se bude po inauguraci věnovat už s pravomocemi. »Mým cílem bylo ne ukázat, že budu aktivistickým prezidentem ale prezidentem aktivním,« vysvětlil Pavel.

Šlo o to, kdo udělá první krok

Pavel také informoval, že úřadující prezident Miloš Zeman se s ním setká v pondělí 13. února na zámku v Lánech. V uplynulých dnech probíhala diskuse o tom, kdo by měl být iniciátorem schůzky. »Z logiky věci jsem považoval za samozřejmé, že iniciátorem bude současný prezident,« řekl Pavel. Nakonec termín schůzky navrhl jeho tým a Hrad to akceptoval. Pavel se nedomnívá, že by mediální dohady ohledně schůzky měly mít nějaký negativní dopad na jejich komunikaci. »Nemyslím si, že by tady měla vznikat nějaká nepřátelská atmosféra,« uvedl nově zvolený prezident s tím, že skutečně šlo jenom o to, kdo udělá ten první krok. »Předpokládám, že se dotkneme všeho, co se týká předávání prezidentské funkce. Požádám ho o maximální otevřenost,« dodal Pavel.

Příští týden chce nově zvolený prezident ve svých aktivitách polevit, naplánoval si dovolenou. Ještě do inaugurace, která se uskuteční 9. března však chce navštívit Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj. To jsou regiony nejvíce postižené současnou krizí a zároveň regiony, v nichž zvítězil jeho protikandidát v prezidentské volbě Andrej Babiš. Chce, aby jednání byla pracovní, bez oficialit a také bez mediálních výstupů. Co se týče setkání s občany, měla by mít formou besedy v omezeném formátu.

(jad)

1 KOMENTÁŘ

 1. Sledujte @neCT24

  Sejdou se dva váleční štváči, kteří schvalují a podporují dodávky zbraní do Ukrajiny.

  …………………

  Rusové jsme s vámi.
  Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

  ………. Sláma Ukravína ! Sláva Kokaina………..

  Sledujte @neCT24

Comments are closed.