Home Domácí Pcheng Li-jüan iniciovala akci zaměřenou na péči o zdraví afrických sirotků

Pcheng Li-jüan iniciovala akci zaměřenou na péči o zdraví afrických sirotků

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Ještě před Mezinárodním dnem dětí Pcheng Li-jüan, manželka čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, a Organizace afrických prvních dam pro rozvoj (OAFLAD) společně iniciovaly akci »Zahřejte dětská srdce: společná akce Číny a Afriky«, jejímž cílem je péče o zdraví afrických sirotků.

Čínská velvyslanectví a lékařské týmy v příslušných afrických zemích navštívily děti v místních sirotčincích a ústavech, darovaly jim psací potřeby, potraviny, oblečení, obuv a léky a poskytly jim bezplatné lékařské služby.

Čína je věčným přítelem a upřímným partnerem Afriky, poznamenala Pcheng. Letos si připomínáme 60. výročí vyslání lékařských týmů čínskou vládou do Afriky, uvedla Pcheng a dodala, že čínské lékařské týmy aktivně poskytují pomoc lidem v afrických zemích a stávají se poslem předávání čínsko-afrického přátelství.

»Doufáme, že tato akce může zprostředkovat vřelost a péči, jakož i zlepšit zdraví a blaho afrických dětí, a přispět tak k podpoře budování čínsko-afrického společenství se společnou budoucností v nové éře,« řekla Pcheng.

Monica Geingosová, předsedkyně OAFLAD a první dáma Namibijské republiky, spolu se členy OAFLAD aktivně reagovala na tuto iniciativu a vysoce ocenila dlouhodobou péči čínské první dámy a podporu žen a dětí v Africe.

Akce se zúčastnili prezidenti, manželky prezidentů a vysocí představitelé mnoha afrických zemí, kteří ve svých zemích ocenili dlouhodobou pomoc a podporu Číny Africe a vyjádřili naději, že napíšou novou kapitolu africko-čínského přátelství, aby společně vytvořili lepší budoucnost.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here