Home Domácí Perzekuce pro ukrajinské antifašisty? KSČM deklarovala solidaritu

Perzekuce pro ukrajinské antifašisty? KSČM deklarovala solidaritu

Vedení KSČM vydalo prohlášení, v němž jasně vyzývá k okamžitému osvobození prvního tajemníka Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny Michaila Kononoviče a jeho bratr Alexandra, kteří se ve své rodné zemi stali obětí represí a prezekucí. Čeští komunisté dlouhodobě odsuzují zákaz Komunistické strany Ukrajiny.

»Na pozadí probíhajícího konfliktu na Ukrajině totiž dochází v této zemi k soustavné a brutální represi namířené proti komunistům a antifašistům,« uvedla KSČM ve stanovisku ohledně bratrů Kononovičových.

Oba bratři byli v zimě minulého roku zatčeni příslušníky tajné Služby bezpečnosti Ukrajiny, lživě obviněni ze špionáže a následně dlouhé měsíce nespravedlivě vězněni. »Důvodem jejich perzekuce je zcela zjevně jejich aktivita v ukrajinském komunistickém a antifašistickém hnutí. V současnosti jsou bratři Kononovičovi v domácím vězení, kde jsou denně vystavováni šikaně ze strany policie a Služby bezpečnosti Ukrajiny. Situace se natolik vyhrotila, že se v těchto dnech nacházející v přímém ohrožení života, protože je příslušníky ukrajinské policie opakovaně zveřejňována výzva k jejich zavraždění s udáním místa jejich bydliště. Po celém světě v této souvislosti nyní probíhá solidární kampaň požadující svobodu pro bratry Kononoviče. K této mezinárodní iniciativě se připojuje také Komunistická strana Čech a Moravy, která zároveň znovu deklaruje, že je plně solidární s komunisty a antifašisty Ukrajiny,« píše se dále ve stanovisku, které má iportaL24.cz k dispozici.

Na sociální síti navíc KSČM zveřejnila výzvu obou bratří. Píše se v ní mj.: »My bratři Kononovičové, ukrajinští komunisté a antifašisté, apelujeme na Světovou federaci demokratické mládeže, komunisty, všechny levičáky a antifašisty Evropy a světa. Oficiálně prohlašujeme, že Zelenského režim připravuje naši vraždu. Režim nás prostřednictvím současného policisty Jevgenije Kravčuka veřejně a opakovaně varoval před blížící se vraždou. Policista psal výzvy k vraždě na Facebook a aktivně šíří naši adresu bydliště, protože ví, že jsme v domácím vězení a nemůžeme nikam jít, takže jsme v pasti. Pouze na návrh úřadů může policista veřejně činit taková prohlášení a odvolání, aniž by se kohokoli bál. Tímto jsme oficiálně prohlášeni za psance, čímž je jasné, že se za naši vraždu nikomu nic nestane. To je praxe z 30. let 20. století v nacistickém Německu, kde byli komunisté a antifašisté postaveni mimo zákon. Zelenského režim chce zařídit demonstrativní popravu… Žádáme vás, abyste nás podpořili a zabránili naší vraždě Zelenského režimem.«

(pk)

FOTO – kscm.cz

1 KOMENTÁŘ

  1. Přesně tak, kyjevský režim brutálně porušuje lidská práva. Kam zmizeli stoupenci Komunistické strany Ukrajiny, Strany regionů a dalších prodemokratických stran? Byli banderovskou diktaturou povražděni, nebo jsou drženi v jejích mučírnách?

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here