Plivnutí do tváře občanům ČR. Tak hodnotí zákon o korespondenční volbě komunisté

Komunisté považují schválení tzv. zákona o korespondenční volbě pro občany žijící v zahraničí za plivnutí do tváře všem občanům České republiky. Uvedli to v aktuálním stanovisku, které schválil Ústřední výbor KSČM, tedy nejvyšší stranický orgán.

Komunisté upozorňují, že zákon nyní musí ještě schválit Senát a podepsat prezident republiky. Domnívají se však, že i zde půjde pouze o formalitu. »Stalo se tak i navzdory petici iniciované KSČM, pod kterou byly shromážděny podpisy téměř dvaceti tisíc občanů, a slyšení na půdě Petičního výboru Poslanecké sněmovny PČR. Zde zaznělo mnoho argumentů z řad iniciátorů petice, na které nebyl schopen věcně reagovat jak nikdo z přítomných koaličních poslanců, tak ze zástupců Ministerstva vnitra. Zkrátka nikdo nic konkrétního nevěděl!« uvádí se ve stanovisku.

»Přitom korespondenční volba dá hlas zhruba půl milionu občanů dlouhodobě žijících mimo území České republiky, to znamená, že přibude zhruba 7 % voličů, volících převážně pravici. Stovky tisíc dalších pak přibudou po přijetí poslanecké novely zákona o státním občanství. A tito lidé budou od dění v České republice odtrženi zcela, mají jen obecný přehled o situaci ve své bývalé domovině. Na míle jsou jim vzdáleny naše každodenní starosti – zvyšování cen energií, dopady konsolidačního balíčku, prodlužování věku pro odchod do důchodu, mrzačení zákoníku práce a zhoršování práv zaměstnanců a řada dalších věcí.  A nyní budou zásadně ovlivňovat další směřování země, ve které nežijí a žít nebudou!« varuje KSČM.

Ta se, stejně jako mnozí ústavní právníci, domnívá, že korespondenční volba je v rozporu s Ústavou ČR, protože není tajná a ani přímá. »Nikdo nezaručí, že volič nebude ovlivňován například svým rodinným příslušníkem či jinou osobou, ani nevyloučí případnou manipulaci s volebními hlasy. Z těchto i dalších důvodů KSČM korespondenční volbu zcela zásadně odmítá, její zavedení pro občany žijící v zahraničí považuje za přípravu její realizace i v domácím prostředí. Činí tak po celou dobu, a nikoliv účelově, jak jiné politické subjekty (např. ANO 2011), které nejdříve zavedení korespondenční volby prosazovaly a nyní proti ní protestují! Z těchto důvodů bude KSČM po volbách do PSP ČR požadovat zrušení tohoto zákona,« dodává se ve stanovisku.

(pk)

FOTO – kscm.cz

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel už svoje podvody a křiváctví vůči obyvatelům ČR vůbec neskrývají.
    Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel se lidem v ČR otevřeně vysmívají a neskrývají svou chtivost po moci na věčné časy.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy