Home Domácí Po rekordním teplu přijde ochlazení, teploty mohou spadnout až na sedm stupňů

Po rekordním teplu přijde ochlazení, teploty mohou spadnout až na sedm stupňů

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V neděli se teploty v Česku vyšplhaly až přes 26 stupňů Celsia, ale v tomto týdnu se přes den mohou propadnout až na sedm stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Počasí v příštích dnech přinese opět mlhy a také déšť. Na horách se může objevit v sobotu i sníh s deštěm.

Nejteplejším dnem tohoto týdne bude s největší pravděpodobností dnešek. Teploty mohou vystoupat až na 21 stupňů, ačkoli při mlze nebo nízké oblačnosti bude pouze kolem 13 stupňů. Bude jasno až polojasno a k večeru v Čechách až oblačno.

V následujících dnech budou teploty značně kolísat. V úterý bude většinou přes den 11 až 15 stupňů Celsia, ale při zmenšené oblačnosti a na horách se může oteplit až zhruba na 18 stupňů. Ve středu bude 13 až 17 stupňů, na západě Čech však mohou teploty spadnout na 11 stupňů. Ve čtvrtek už teploty stoupnou jen na deset až 14 stupňů, a při nízké oblačnosti bude dokonce pouze kolem sedmi stupňů. V závěru týdne se budou nejvyšší denní teploty pohybovat podle ČHMÚ kolem osmi až 13 stupňů.

Celkově bude počasí v příštích dnech proměnlivé. Střídavě bude polojasno, zataženo nebo oblačno. V úterý se ojediněle objeví mrholení i slabý déšť, ve středu přeháňky a v pátek a sobotu déšť. Na horách budou v sobotu i smíšené srážky.

(jb, čtk)

Předchozí článekROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Někdy je lepší být opodál, abyste nemuseli tleskat
Další článekHynek Blaško: Europarlament je jenom žvanírna a výrobna nesmyslů, naše problémy neřeší