Home Domácí Počasí bude jak na houpačce

Počasí bude jak na houpačce

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Typické březnové počasí s teplotami jako na houpačce bude pokračovat i po zbytek týdne, uvedl na své facebookové stránce Český hydrometeorologický ústav.

Podle meteorologů budou dnešní maximální odpolední teploty ještě vystupovat na 10 až 14 °C, přičemž v Polabí nelze ojediněle vyloučit i teploty o trochu vyšší. Večer ale přejde přes naše území od severozápadu výrazná studená fronta spojená s krátkodobými nárazy větru kolem 70 km/h a za ní k nám opět vpadne studený vzduch od severozápadu.

Středeční ráno pak bude na většině území, s výjimkou části Moravy a Slezska, již opět mrznout a denní maxima vystoupí jen do 7, resp. 9 °C, uvedli meteorologové. V noci na středu, ve středu odpoledne a večer se navíc na většině území vyskytnou sněhové přeháňky, které budou provázet počasí i během čtvrtka. Srážky budou v dešťové přecházet jen v nížinách.

»V pátek očekáváme další výrazný teplotní zvrat spojený opět s přílivem teplého vzduchu, který na našem území setrvá až do víkendu. Maximální teploty se opět vrátí k hodnotám kolem 15 °C,« uvedli meteorologové.

(cik)