Počasí jak na houpačce, víkend bude slunečný i deštivý

Nadcházející víkend přinese proměnlivé počasí. Pátek bude převážně slunečný a teplý, sobota polojasná s možností odpoledních a večerních přeháněk, a neděle oblačná s častějšími přeháňkami a nižšími teplotami. Nezapomeňte sledovat aktuální předpovědi a být připraveni na změny počasí, zejména pokud plánujete venkovní aktivity.

Vyplývá to z aktuálních údajů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Pátek začne převážně jasnou až polojasnou oblohou. Ranní teploty budou příjemné, pohybující se kolem 9 °C. Během dne teploty vystoupají na příjemných 23 až 27 °C. Očekává se mírný vítr s rychlostí 2-4 m/s. Celkově by měl být den suchý s minimální pravděpodobností srážek.

V sobotu se počasí trochu změní. Ráno bude oblačné s teplotami kolem 14 °C. Během dne se obloha postupně vyjasní a teploty vystoupají na 24 až 28 °C. Odpoledne a večer se mohou objevit přeháňky nebo bouřky, zejména v západních částech republiky. Vítr bude foukat z jihozápadu rychlostí 3-5 m/s. I přes možnost srážek bude většina dne vhodná pro venkovní aktivity, a to zejména dopoledne a časné odpoledne.

Neděle přinese více oblačnosti a nižší teploty. Ranní teploty budou kolem 15 °C, denní maxima dosáhnou pouze 19 až 23 °C. Během dne se očekávají četnější přeháňky, místy i intenzivnější. Vítr bude mírný, s rychlostí 3-6 m/s, a vlhkost vzduchu se zvýší, což může přispět k pocitu chladnějšího počasí.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy