Home Domácí Počasí v tomto týdnu bude jako na houpačce

Počasí v tomto týdnu bude jako na houpačce

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V tomto týdnu leze očekávat podle vyjádření Českého hydrometeorologického ústavu počasí »jako na houpačce«. Začátek týdne má být chladný, v jeho druhé polovině se ale výrazně oteplí a na víkend opět dojde k ochlazení.

Začátek tohoto týdne bude podle meteorologů chladný s četnými sněhovými přeháňkami. Pocitovou teplotu bude navíc snižovat čerstvý vítr, který může lámáním větví místy způsobovat komplikace v dopravě nebo energetice. Ve druhé polovině pracovního týdne se oteplí, odpolední teploty se dostanou i přes 15 °C, ale zároveň bude na mnoha místech pršet. Víkend přinese znovu ochlazení, i když ne tak výrazné, jaké zažíváme dnes.

Během dnešního rána a dopoledne totiž přecházela přes Česko od západu výrazná studená fronta, na které se rychle měnily dešťové srážky ve sněhové a to i v nižších polohách. »Vydaná výstraha na sněžení se naplňuje a nejvíce nového sněhu na frontě napadlo v Libereckém kraji. K rannímu termínu měření v osm hodin SELČ leželo nejvíce nového sněhu, sedm centimetrů v Liberci, sedm centimetrů sněhu hlásil i Děčínský Sněžník. Pěkně bílo je i na Frýdlantsku,« uvedli meteorologové.

(cik)