Počítače dětem. Vítězky Miss ČR prožily emotivní chvíle ve škole

Mít dobré srdce a pomáhat druhým jsou jedny z vlastností, které vítězky Miss České republiky rozhodně mají a využívají pro dobrou věc. Tentokrát vykouzlily úsměv na tváři žákům ZŠ a MŠ Weberova.

Tereza Langrová (Miss Naděje ČR 2023) a Bára Sulanová (vítězka Miss ČR 2023) předaly počítačovou techniku žákům z pražské Základní a mateřské školy Weberova.

Účelem této návštěvy bylo předání deseti notebooků a deseti tabletů žákům základní školy, které budou využívat v rámci výuky, zejména při výuce cizích jazyků. »V dnešní době je celá řada počítačových programů, které umožní dítěti se vzdělávat i bez pomoci pedagogického pracovníka, především je populární škola hrou pomocí jazykových a matematických aplikacích on-line, proto je velmi důležité, aby nebyli žáci vyčleněni z kolektivu třídy kvůli chybějící technice,« říká Robert Novotný, zakladatel projektu Počítače dětem.

Předání by se nemohlo uskutečnit bez učitelky Stephanie Fikarové, která oslovila projekt Počítače dětem s žádostí o darování techniky. Slavnostního předávání se kromě ní zúčastnili i žáci a také ředitel Karel Čermák.

»Návštěva školy a předání techniky dětem pro mne byla emotivní. Sama jako studentka a čerstvá absolventka střední školy si moc dobře uvědomuji, jak moc je pro mě počítač důležitý i v rámci informálního vzdělávání,« sdělila své pocity Sulanová. A Langrová ji doplnila: »Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí předávání počítačů, které povedou k zlepšení studijních výsledků a rozšíření obzorů i v dalších mimoškolních aktivitách.« 

V případě zapojení se do projektu Počítače dětem, ať už jako dárce, dobrovolník či potřebná rodina/organizace, kontaktujte tým Počítače dětem na www.pocitacedetem.cz Aktuálně se do projektu Počítače dětem zapojují nejen vítězky ročníku 2023, ale také soutěžící ročníku letošního. Jejich cestu můžete sledovat na www.miss-ceske-republiky.cz.

(mac)

FOTO – Nadační fond IT people

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy