Home Domácí Policie dopadla muže, který v Ostravě napadal a osahával ženy

Policie dopadla muže, který v Ostravě napadal a osahával ženy

FOTO - pixabay

Ostravští policisté obvinili šestadvacetiletého muže z Karvinska ze série znásilnění a omezování osobní svobody. Přiznal se, že od konce listopadu na ulicích krajského města napadl a osahával šest žen. Po posledním činu ho minulý týden policisté v ostravském obvodě Poruba dopadli. Skončil ve vazbě a hrozí mu až pět let vězení, sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Uvedla, že pátrání po pachateli činů bylo o těžší, že dosud neměl s policií nic do činění. Muž u výslechu uvedl, že do Ostravy jezdil za prací. Jakmile mu pracovní doba skončila, potuloval se po městě, aby se »podíval na nějaké holky a popřípadě si na nějakou sáhl«.

Oběti si vybíral náhodně. »Zřejmě ani věk nehrál roli. Nejmladší poškozenou je teprve dvanáctiletá dívka a nejstarší je devětapadesátiletá žena,« uvedla Michalíková.

Muž jezdil MHD nebo chodil pěšky, a když se mu nějaká žena líbila, vydal se za ní. V nestřeženém okamžiku své oběti zezadu chytil a sahal jim na intimní místa. »Takový scénář proběhl téměř vždy. Přepadené ženy pokaždé začaly na muže křičet. V jednom případě se poškozená otočila a slovně se ohradila. Jak potom sám obviněný u výslechu uvedl, ze strachu, že by žena mohla dělat nějaký bojový sport, raději utekl,« uvedla mluvčí.

Poslední případ se stal minulý pátek. Žena policii popsala, že z křoví vystoupil neznámý muž, chytil ji a začal ji osahávat. Začala se bránit a křičet, načež muž utekl. »Díky okamžitému oznámení a jeho popisu mohli policisté pátrat po blízkém okolí. Netrvalo dlouho a kriminalisté z Ostravy-Poruby podezřelého zadrželi zhruba dva kilometry od místa činu,« uvedla Michalíková.

Muž podle ní vypověděl, že se několikrát jen potuloval po Ostravě a pozoroval ženy a jejich pozadí. Uvedl také, že ho tíží svědomí a tím, že se dozná, se mu alespoň uleví.

Už na konci roku ostravští policisté dopadli dalšího muže, který ve městě sexuálně napadal ženy. Osmadvacetiletý muž z Novojičínska podle nich od loňského března dojížděl do Ostravy, kde počítal s větší anonymitou. Vyhlédnuté ženy pronásledoval, v nečekaný moment k nim přistoupil zezadu a dal jim ruku na ústa. Pak je buď osahával, nebo je oloupil. Kriminalisté muže obvinili z devíti loupeží, znásilnění, krádeže a omezování osobní svobody.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here