V Bohumíně se brzo ráno 27. června 2022 srazil vlak pendolino (na snímku) odjíždějící do Prahy s posunovací lokomotivou. FOTO - ČTK/PR/Drážní inspekce

Strojvedoucí vlaku pendolino, který se letos v červnu v Bohumíně na Karvinsku srazil s posunovací lokomotivou, byl pod vlivem alkoholu. Uvedla to dnes televize Prima, které to řekla mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková. Strojvůdce při nehodě zemřel, dalších pět lidí se zranilo. Drážní inspekce po kolizi předběžně připustila, že pendolino projelo kolem návěstidla zakazujícího jízdu.

»Bylo zjištěno, že v době železniční nehody byl strojvedoucí pod vlivem alkoholu,« řekla Primě Vlčková. Drážní inspekce věc nyní nechtěla komentovat, vyšetřování nehody podle ní pokračuje. »Zatím ještě nejsou příslušné prohlídky hotové,« řekl televizi generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Prima upozornila na to, že pokud by se informace o alkoholu potvrdila, rodina strojvedoucího by mohla přijít o nárok na odškodnění od Českých drah.

Vlak pendolino odjíždějící do Prahy se ve stanici Bohumín srazil s posunovací lokomotivou 27. června ráno. Ve vlaku se lehce zranila stevardka, na posunovací lokomotivě čtyři zaměstnanci společnosti ČD Cargo. Provoz na trati v Bohumíně byl omezený více než dva dny. Škoda se po nehodě odhadovala na desítky milionů korun, Prima dnes informovala o škodě zhruba 200 milionů korun. Soupravu pendolina České dráhy zatím nenechaly opravit a není jasné, kdy se vrátí na koleje, uvedl dopravce na konci října.

(jb, čtk)

1 KOMENTÁŘ

  1. Člověk by myslel, že v roce 2022 už bude existovat alespoň nějaká vysokorychlostní trať. A zatím jsme rádi za pendolína. To nás ten kapitalismus přichází draho.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here