Poslední týden na žádost o příspěvek na ozdravné pobyty dětí u moře

Děti s alergickým, respiračním nebo kožním onemocněním mohou u vybraných zdravotních pojišťoven využít příspěvek na ozdravný pobyt u moře.

Zatímco některé pojišťovny nabízejí pouze hromadně organizované turnusové pobyty, RBP umožňuje nemocným dětem a jejich rodičům čerpat příspěvek i na individuální rodinnou dovolenou, pokud splní požadované podmínky. Kromě zdravotní indikace jde především o délku pobytu, která musí být minimálně 15 dní. Dovolená u moře může proběhnout kdykoliv v průběhu roku, je však třeba o ni požádat včas.

První pojišťovnou, která umožnila rodičům využít příspěvek na individuální přímořský pobyt, byla RBP. »Zavedli jsme tuto možnost již v roce 2019. Ne každé dítě chce jet k moři samo bez rodičů, některé děti navíc potřebují speciální péči, například bezlepkové stravování nebo pravidelné podávání léků, což může být během organizovaných turnusových pobytů komplikované. Dáváme rodičům opravdu velkou flexibilitu. Proto si mohou u libovolné cestovní kanceláře se sídlem v ČR nebo i individuálně pořídit zájezd v termínu, který jim nejvíce vyhovuje, a to i mimo prázdninovou sezónu. Zpětně pak budeme potřebovat doložit fakturu, ze které bude zřejmá cena za pobyt pojištěnce (po odečtení všech slev) a doklad o úhradě,« vysvětluje tiskový mluvčí RBP Ivo Čelechovský.

Rodiče dětí ve věku 8 až 15 let mohou podle něj letos podat žádost o přiznání příspěvku do 31. 7. 2023 a čerpat částku až do výše 10 000 Kč.

Alespoň dvoutýdenní pobyt u moře je pro děti s respiračním nebo kožním onemocněním velmi prospěšný.

»Během klimatoterapie působí na zdravotní stav dětí příznivě nejen čisté prostředí, ale i koncentrace a složení minerálů ve vzduchu a vodě, vlhkost vzduchu, sluneční záření, teplota a další faktory,« popisuje pediatrička Šárka Pekařová, která v RBP zároveň žádosti o příspěvek na ozdravné pobyty u moře schvaluje. K žádosti doporučuje přiložit lékařskou zprávu z alergologické, imunologické nebo kožní ambulance s údaji o délce léčby, užívání léků a doporučeného režimu, případně i s uvedením dalších onemocnění, které zdravotní stav dítěte ovlivňují.

Více informací o ozdravných přímořských pobytech a potřebné formuláře zde.

(zmk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy