Prahu vyděsily odložené kufry. Téměř dvě hodiny bylo centrum metropole bez dopravy

Pokud jste se po jedné hodině odpolední dnes nacházeli například na pražském Žižkově a chtěli se dostat na důležitou schůzku do centra města, měli jste smůlu. Tramvaje do centra nejezdily a pozastaveno bylo i metro.

Důvod? Nález podezřelých zavazadel na chodníku na Václavském náměstí 21. Policie okamžitě nechala zastavit provoz metra A a B, které projíždí inkriminovaným místem. Prostor opáskovala a ke kufrům po čtvrt na dvě vyslala pyrotechnika. Nic nebezpečného v nich však nebylo, a tak byl provoz do centra Prahy před třetí hodinou odpolední znovu obnoven.

Podle informací na webu dopravního podniku s ohledem na bezpečnostní opatření nejezdilo metro A mezi stanicemi Náměstí Míru a Dejvická a B mezi Smíchovským nádražím a Florencí. »Do odvolání je ZASTAVEN provoz tramvají v úseku Nákladové nádraží Žižkov, resp. Flora – Olšanské náměstí – Hlavní nádraží – Václavské náměstí – Lazarská (oběma směry),« uvedl dopravní podnik po jedné hodině odpolední s tím, že tramvajové linky 3, 5, 9, 24 a 26 jezdily po objízdné trase.

S policisty nechyběli v centru města ani záchranáři. Naštěstí se nic nežádoucího nepřihodilo. »V odložených kufrech se nenacházelo nic nebezpečného. Opatření ze strany policie bude na místě ukončeno a provoz byl plně obnoven,« uvedla policie na síti X kolem 14.40 hodiny.

(pk)

ILUSTRAČNÍ FOTO – iportaL24.cz/Marcela Špičková

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy