Home Domácí »Přebíráme iniciativu!« Mladí sociální demokraté pořádají o víkendu sjezd na Kladně

»Přebíráme iniciativu!« Mladí sociální demokraté pořádají o víkendu sjezd na Kladně

FOTO - https://www.facebook.com/mladi.socdem

Mladí sociální demokraté pořádají ve dnech 17.–19. února svůj XVIII. sjezd v Dělnickém domě na Kladně. Sjezd se nese v duchu hesla: »Přebíráme iniciativu!« Na sjezdu si delegáti zvolí nové vedení a projednají aktivity na příští dva roky a další směřování spolku.

V sobotu po volbě předsednictva a ústřední kontrolní komise bude na programu projednání změn stanov spolku, které upraví některé technické a organizační záležitosti spolku s ohledem na krajskou a okresní strukturu nebo zpřesní agendu a pravomoci jednotlivých volených orgánů.

»Jedním z důležitých bodů sjezdu bude i nedělní programová diskuse, v níž se mj. vyhraníme k experimentům ministra Jurečky, který usiluje o zavádění asociálních reforem, ale budeme řešit i absenci smysluplné daňové politiky ze strany Ministerstva financí ovládaném ODS,« uvádí se v tiskové zprávě mladých sociálních demokratů.

»Chceme poukázat na asociální kroky pravicové vlády Petra Fialy, která svými návrhy uvrhá obyvatele do chudoby a absolutní nejistoty a omezuje práva občanů. Představíme vlastní řešení, která budou brát ohled na mladé lidi a jejich budoucnost a budou přínosem pro všechny lidi žijící v České republice,« dodává se v tiskové zprávě.

Na jednání nebudou chybět hosté v čele s Michalem Šmardou, předsedou ČSSD. Dorazí i bývalý premiér a eurokomisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti Vladimír Špidla. Pozvání též přijali zahraniční hosté ze sociálnědemokratického hnutí z Rakouska a Polska.

(pk)