Home Domácí Při nočním požáru stavebních buněk v Brně zahynulo osm lidí

Při nočním požáru stavebních buněk v Brně zahynulo osm lidí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

AKTUALIZUJEME

Osm lidí zahynulo při nočním požáru stavebních buněk v Plotní ulici v Brně. Požár vypukl po 2.00 ráno, hasiči jej zlikvidovali před 7.00. Jeho příčinu budou nyní zjišťovat policisté a hasiči, řekli jejich mluvčí.

Policejní mluvčí Pavel Šváb uvedl, že šlo o 12 spojených takzvaných unimobuněk.

Hasiči s požárem bojovali velkou část noci. »Hořet pravděpodobně začalo po 2.00, na místo jsme přijeli ve 2.30 a začali jsme hasit čtyřmi vodními proudy,« uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Až do rána hasiči rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska.

Na místě zasahovali také záchranáři. »Na místo jsme vyslali tři prostředky včetně inspektora provozu, na místě ale nebyl nikdo, komu bychom mohli pomoci,« uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

K čemu stavební buňky na místě sloužily, není jasné, majitele zatím hasiči nekontaktovali. Z fotografií na mapových portálech vyplývá, že šlo o nepoužívané stavební buňky, které stály na místě dlouho. Byly obrostlé zelení a částečně i zakryté plachtou. Celé dopoledne budou hasiči s policisty zjišťovat, co se na místě stalo, škodu zatím vyšetřovatelé nevyčíslili.

(čtk)