Home Domácí Přírůstek nakažených covidem znovu klesl, hospitalizovaných už je méně než tisíc

Přírůstek nakažených covidem znovu klesl, hospitalizovaných už je méně než tisíc

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Počty nově nakažených covidem-19 v Česku v mezitýdenním srovnání klesly i v sobotu. V tento den se potvrdilo 282 případů covidu, což bylo zhruba o 60 méně než před týdnem. Zároveň proti minulé sobotě ubylo přibližně o 450 hospitalizovaných s koronavirem. V nemocnicích je aktuálně na 940 pacientů, naposledy jich bylo méně v polovině září. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

S nákazou v sobotu zemřel jeden člověk. Údaje za poslední dny se ale do statistik dostávají se zpožděním, takže konečné číslo bývá většinou jiné, vyšší. Za uplynulých sedm dní podle dosavadních informací ministerstva zemřelo s covidem 66 lidí, v průměru tedy devět za den. O týden dřív bylo zemřelých s covidem 138, denní průměr tak činil 20.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno přes 4,15 milionu případů nákazy koronavirem. V posledních 17 dnech nových případů ale ubývá, spolu s tím klesají i případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Za sobotu ministerstvo eviduje 99 takových případů, o týden dříve jich bylo 127. Celkový počet podezření na opakovanou infekci je podle ministerstva 353.849. Tyto případy nejsou zahrnuty do souhrnného počtu potvrzených případů covidu.

V posledních dnech ale klesá i zájem o testování. V sobotu zdravotníci udělali přibližně 1860 testů, zhruba o dvě stovky méně než před týdnem.

Na 100 000 obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 90 nakažených. Takzvané incidenční číslo se tedy také snižuje. Nejvyšší zůstává v Praze, kde na 100 000 obyvatel v uplynulém týdnu připadá 110 případů nákazy. Naopak v Moravskoslezském kraji má incidence hodnotu 66, nejméně v Česku.

Očkovat proti covidu se v sobotu nechalo 1565 lidí, zhruba o 200 více než před týdnem. Většina lidí si nyní chodí pro posilující dávky. První posilující dávku v sobotu dostalo 132 zájemců, druhou posilující dávku 1404 zájemců.

(jb, čtk)