Home Domácí Proti germanizaci slovanských národů. Antifašisté se znovu sešli na Lázku

Proti germanizaci slovanských národů. Antifašisté se znovu sešli na Lázku

Na historii nelze zapomínat, takový vzkaz dali komunisté při dnešním setkání na Lázku v Orlických horách. Ani nevlídné počasí účastníky neodradilo, přičemž znovu hovořili o zbídačování a germanizaci slovanských národů, které se dostalo na přetřes v době druhé světové války. Akce se zúčastnili předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, místopředsedové Milan Krajča a Marie Pěnčíková či šéfka Komise mládeže Petra Prokšanová.

»Na Lázku, posledním výběžku Orlických hor na hranicích s Moravou, na místě, které se v minulosti stalo symbolem setkávání vlastenců proti zbídačování a germanizaci slovanských národů, se i letos společně sejdou Češi, Moravané a Slováci,« lákali pořadatelé na dnešní akci, která i nepříliš přívětivém počasí přilákala několik stovek účastníků.

Podle předsedkyně OV KSČM Ústí nad Orlicí Eriky Kohoutové se zde rodilo organizované partyzánské hnutí za druhé světové války. »Odpor občanů proti nacistické zvůli byl tvrdě potrestán prolitou krví, čehož si každoročně připomínáme položením květin a pietou za padlé, zavražděné a umučené hrdiny z širokého okolí, jejichž jména jsou vyryta na zdejším památníku odboje a na pomníčcích rozmístěných po okolí,« uvedla Kohoutová.

»Čeští antifašisté sdružení v ilegální odbojové organizaci ve spolupráci s místními občany během 40. let odvážně vzdorovali německým okupantům řadou diverzních akcí a neváhali v boji proti fašismu obětovat ani vlastní život. Všem těmto hrdinům jsme se dnes poklonili u důstojného pomníku u obce Cotkytle. Společně s Kateřinou Konečnou, Marií Pěnčíkovou, Petrou Prokšanovou a mnoha dalšími jsme k němu přišli uctít památku protifašistických bojovníků v rámci tradičního každoročního přátelského setkání na vrchu Lázku, který zorganizovala KSČM již po dvaatřicáté,« uvedl na sociální síti místopředseda KSČM Krajča.

(pk)

FOTO – Telegram KSČM

3 KOMENTÁŘE

  1. Nebyl jsem komunista i když jsem měl kvůli tom v roce 1986 jako voják ZVS problémy a nikdy jím ani nebudu ale s tímto plně souhlasím, tam kde se nás snaží nasměrovat táto zkur..ná vláda jedné 5tikoalice se mi vůbec nelíbí, hýkají souhlasně jen to co se jim hodí, byl jsem na dovolené v PL a můžu s klidem říci že jak jsme se jim kdysi vysmívali tak už jim nesaháme ani po kotníky…asi to bude tím že Fiala a ti jeho kreténi se drží lajny (krom brněnské primátorky,ta ma svoji vlastní) jak oškubat vlastní národ co to jde…v PL DPH shozené už rok na nulu, jim skvěle vyrovnají právě nakupující z ČR, jsem jeden z nich..ono když slyšíte Mahdala jak tady vyřvání že v LIDLU jsou prsní řízky v akci za 140,- a pak vám na mail příjde leták z Biedronky kde mají v podstatě ty samé od stejného výrobce za 71,- tak to trošku nas*re. Tak se oprávněně ptám kde sakra udělali soudruzi z pětidemoliční čety chybu…..

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here